Neville: „Mogliśmy wygrać z Athletikiem”

Mateusz Styś | 01.03.2016; 21:34
Gary Neville

Trener po meczu

Gary Neville na konferencji prasowej zapewniał kibiców i dziennikarzy, że porażka z Athletikiem nie wpływa na morale zespołu, który już koncentruje się na kolejnym ligowym pojedynku z Málagą.

Odpowiedź ekipy na tę porażkę musimy zobaczyć na treningach. Czeka nas trudny mecz ligowy na La Rosaleda. Obydwa zespoły będą chciały wygrać, dlatego musimy być maksymalnie skoncentrowani

Mogliśmy wygrać spotkanie z Athletikiem 2:1. Sędzia powinien odgwizdać jeden lub nawet dwa karne na naszą korzyść. 70 minut było w naszym wykonaniu lepsze od rywala, jestem zadowolony z naszej gry w tym czasie. Musimy jednak lepiej reagować na stratę bramki

Neville został zapytany przez jednego z dziennikarzy jak ma się jego zadowolenie z gry drużyny do wypowiedzi Diego Alvesa, który skrytykował ekipę po meczu mówiąc o tym, że praca w tygodniu nie przekłada się na te najważniejsze 90 minut.

Nie sądzę, aby nasze wypowiedzi były sprzeczne. Musiałbym wiedzieć dokładnie o co chodziło Diego, chciałbym znać konkrety. Powtarzam, do 70 minuty graliśmy dobrze, mogliśmy wygrać to spotkanie. Nie zareagowaliśmy odpowiednio na stratę bramki i biorę odpowiedzialność za tę złą grę w końcówce meczu

Mister był pytany także o Parejo, który otrzymał sporą porcję gwizdów w trakcie meczu.

Nie wydaje mi się, aby ta sytuacja jakoś szczególnie wpłynęła na Daniego. Powiedział mi, że jest gotowy do dalszej walki, bo on zawsze chce maksymalnie pomagać tej drużynie. Oczywiście w strefie, w której gra zdarzają się tak kosztowne pomyłki, ale on jest w pełni przygotowany do jutrzejszego meczu

Ja ze swojej strony oczywiście przyznaję się do błędów. Żaden trener nie jest doskonały. Staram się cały czas analizować swoją pracę. Na pewno musimy poprawić naszą grę w defensywie. Udało nam się dwukrotnie zachować czyste konto w meczach z Rapidem, ale w lidze musimy potrafić zrobić to samo. Szesnaście spotkań pod rząd, w których tracimy bramki to zdecydowanie zbyt wiele

Mamy teraz do dyspozycji właściwie wszystkich piłkarzy. Są tylko pewne wątpliwości dotyczące Enzo i Abdennoura. Nie sądzę, aby Enzo mógł zagrać, ale na szczęście w środku pola mamy duży wybór. Myślę, że w meczach z Malagą i Atletico zobaczymy więcej regularności zarówno w ustawieniu jak i naszej grze

Co do Negredo, to obserwuję go na treningach, wiem, że pracuje dobrze i jest w dobrej formie. Odkąd przybyłem do Valencii on odzyskał regularność i przede wszystkim jest liderem tej drużyny. Jestem zadowolony z jego postawy

Kategoria: Składy | Źródło: valenciacf.es