Valencia przegrywa po karnych

Bartłomiej Płonka | 01.08.2015; 20:05

Valencia — Porto 0:0, kr. 4-5

W pierwszym meczu Colonia Cup walencki zespół bezbramkowo zremisował z FC Porto, a w serii rzutów karnych lepsze okazały się „Smoki”. Liderem tabeli przed jutrzejszymi meczami są gospodarze, którzy 2:1 ograli Stoke City.

Valencia rozpoczęła mecz systemem 4-3-3, do którego zdecydował wrócić się Nuno. Na ławce zasiadł Javi Fuego, a do środka pola przesunięty został Enzo Perez. Tymczasem miejsce Argentyńczyka na obronie zajął jego rodak, Nicolás Otamendi.

Gra „Nietoperzy” na pewno nikogo nie porywała, a początek meczu był nad wyraz słaby. Prowadzenie mogli objąć Portugalczycy, bowiem już w pierwszych minutach w poprzeczkę bramki Ryana uderzał Aboubakar. Tymczasem podopieczni Nuno nie byli w stanie konkretnie odpowiedzieć i w pierwszej połowie praktycznie nie zagrozili bramce Casillasa.

Obraz gry nie zmienił się także po przerwie, chociaż Los Ches mieli moment kilkunastu minut lepszej gry, jednak nie stworzyli większego zagrożenia rywalom. Również Porto nie kreowało sobie sytuacji bramkowych, aż do samej końcówki spotkania. W 89. minucie dobrym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Hernani, a „Nietoperzy” ponownie uratowała poprzeczka.

Wobec remisu doszło do rzutów karnych pomiędzy drużynami, a te lepiej wykonywali piłkarze „Smoków”. W poprzeczkę z jedenastu metrów trafił Javi Fuego, tymczasem strzał Joao Cancelo obronił Iker Casillas. Gole strzelali natomiast Parejo, Feghouli, De Paul i Negredo, jednak to nie wystarczyło, bowiem rywale pomyli się tylko raz i wygrali 5-4.

Po pierwszym dniu liderami tabeli są gospodarze z Kolonii, którzy 2:1 ograli Stoke City. Bramki dla niemieckiej drużyny strzelali Modeste i Gerhardt, tymczasem Anglicy odpowiedzieli golem Odemwingiego. W niedzielę o godzinie 15.00 Valencia zmierzy się z FC Köln.

Karne trafione: Parejo, Feghouli, De Paul, Negredo

Nietrafione: Fuego, Cancelo

Valencia: Ryan; Cancelo, Mustafi, Otamendi, Gayà; Danilo, Enzo, Parejo; Rodrigo, Alcácer, Piatti oraz z ławki: Negredo y De Paul, Bakkali, Javi Fuego, Feghouli

Porto: Casillas, Maxi, Marcano, Maicon, Alex Sandro, Danilo, Brahimi, Aboubakar, Evandro, Tello oraz z ławki: Héctor Herrera, Imbula, Martins Indi, Jose Ángel, Rubén Neves, Ricardo Pereira, Hernani, Andre Silva, Sergio Oliveira