2. miejsce dla Valencii na Audi Quattro Cup

Arkadiusz Bryzik | Bartłomiej Płonka | 11.07.2015; 15:56

Los Ches przegrywają po karnych

W Audi Quattro Cup podopieczni Nuno poradzili sobie w półfinałowym spotkaniu z Southampton i ograli Anglików 1:0, lecz w finale po rzutach karnych ulegli Werderowi. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom z Salzaburga, a poza podium znaleźli się „Święci”.

Półfinał

W półfinale Valencia pokonała Southampton 1:0. Jedyny gol w spotkaniu padł w 22. minucie spotkania, kiedy po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym Anglików piłka trafiła pod nogi Piattiego, a Argentyńczyk wykorzystał całą sytuację i zdobył jedną bramkę.

GOOOOOOL DE PABLO PIATTI .. !!!

Posted by VCF.PL on 11 lipca 2015

Półfinał: Southampton 0:1 Valencia

Gol: Piatti (min. 22)

Valencia: Jaume, Barragán, Vezo, Orban, Gayà, Parejo, Javi Fuego, Enzo Pérez, Piatti, Rodrigo y Negredo

Southampton: Gazzaniga, McCarthy (Gallagher, min 42), Fonte, Stephens, Martina, Wanyama, Reed, Isgrove, Juanmi, Mané y Pellè

Finał

W finale rywalem Los Ches był Werder, który wcześniej rozbił Salzburg 4:0. W spotkaniu z niemieckim zespołem w ciągu 45. minut nie padły żadne gole, mimo, że Bremeńczycy od połowy meczu grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Felixa Kroosa. O zwycięstwie w turnieju decydował, zatem konkurs jedenastek, które lepiej wykonywali gracze Werderu wygrywając 3:2. Decydujący rzut karny zmarnował Salva Ruiz.

Finał: Werder 0:0, kr. 3-2 Valencia

Trafione karne: von Haacke, Oztunali, Sternberg — De Paul, Santi Mina

Nietrafione karne: Salva Ruiz

czerwona kartka: Kroos

Valencia: Jaume Doménech. Ayala, Diallo, Akapo, Salva Ruiz, Tropi, Zahibo, Fede (Sito, min 35), Zakaria Bakkali (Robert, min 35), Rodrigo de Paul, Santi Mina

Werder: Wiedwald, Makiadi, Aycicek (Grillitsch, min 40), Oztunali, Hajrovic, Pavlovic, Kroos, Bartels, Gebre Selassie, Husing, Sternberg

Tymczasem w pojedynku o trzecie miejsce górą okazali się gospodarze. Red Bull ograł Southampton 2:0 po trafieniach Nielsena oraz Oberlina i to Austriakom przypadł najniższy stopień podium.

Kategoria: Składy | Źródło: własne | redbull.com