Valencia wygrywa z Valladolid

Bartłomiej Płonka | 07.09.2013; 00:46

2:4

Blanquinegros wygrali dzisiejsze spotkanie o Trofeo Ciudad de Valladolid. Zwycięstwo Valencii zagwarantowali Paco i Jonas, którzy po dwa razy trafiali do bramki rywali.

Trener Djukić do boju posłał skład w zestawieniu: Guaita; Barragán, Mathieu, V. Ruiz, Bernat; Oriol, Parejo; Canales, Jonas, Pabón; Alcácer. Zabrakło chociażby Postigi, Pereiry, Ricardo czy Ramiego, który przebywają na zgrupowaniach reprezentacji.

Mecz dobrze rozpoczął się dla gości. Pabón dograł piłkę do Barragana, ten chciał się kapitalnie obrócić, ale nieprzepisowo powstrzymał o defensor Valladolid. Z rzutu karnego skorzystał Jonas i wyprowadził Valencię na prowadzenie. Chwilę później było już 2:0. Kapitalną kontrę wykończył zabójczym strzałem Paco.

Valladolid dość szybko zareagował i tuż po drugim golu, odpowiedział kontaktowym. Pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym najlepiej odnalazł się Barmettler i uderzeniem nogą pokonał Vicente Guaitę. Jednakże „Nietoperze” jeszcze przed przerwą znów [podwyższyły rezultat. Wprawdzie najpierw golkiper gospodarzy obronił dwa mocne strzały Pabóna z dystansu, lecz przy szansie Paco nie miał nic do powiedzenia. Do przerwy 3:1.

Ponad 20 minut po wznowieniu gry przyjezdni przypieczętowali wygraną. Akcje świetnie rozpoczął Fede, podał do Bernata, a dośrodkowanie tego wykorzystał Jonas. W samej końcówce jeszcze rzut karny wykorzystał Manucho, ustalając wynik spotkania na 2:4.

Kategoria: Składy | Źródło: wlasne