Mestalla odczarowane - Valencia znowu w grze!

kamileqq87 | Ulesław | 02.11.2010; 20:11

Valencia 3:0 Glasgow Rangers

Po dwóch bramkach Roberto Soldado oraz trafieniu Tino Costy Valencia pokonała Glasgow Rangers 3:0 w meczu czwartej rundy fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Valencia przeważała od początku spotkania, ale na wąskim, zatłoczonym boisku Mestalla trudno było sforsować gęsto ustawione zapory obronne Szkotów. Rangersi wykorzystywali standardową taktykę zespołów grających przeciwko Valencii - obronę dostępu w pole karne całym zespołem i wyczekiwanie na przejęcie piłki, rozpoczynające szybkie kontrataki.

Bramka Soldado z 32. minuty wymusiła na drużynie Rangers bardziej otwartą grę. Po krótkich okresach przewagi gości, Valencia, prowadzona ze skrzydeł przez świetnie dysponowanych Joaquina i Matę, odzyskała inicjatywę. W efekcie Soldado przeprowadził popisową akcję z prawej flanki i podwyższył prowadzenie, a Tino Costa dopełnił dzieła zniszczenia w 88. minucie, wykorzystując dośrodkowanie Miguela.

Goście próbowali podjąć walkę i dwukrotnie bliscy byli szczęścia, ale piłka dwa razy trafiła w słupek. Można mieć sporo zastrzeżeń do ospałej defensywy Valencii, która dopuszczała do groźnych sytuacji. Cieszyć mogą: przełamanie Soldado, powrót formy Juana Maty, zapał do gry Joaquina i pewność każdego zagrania Evera Banegi.