Valencia znów niepokonana w sparingowej potyczce. Kolejnym rywalem podopiecznych Unai Emery’ego był Werder Brema. Zawodnicy Los Ches pokazali wspaniały charakter. Po pierwszej połowie przegrywali z finalistą ostatniej edycji Pucharu UEFA 0:2, by w drugiej odsłonie doprowadzić do wyrównania i ostatecznie pokonać niemiecki zespół w rzutach karnych.

Mecz z Werderem był kolejną okazją dla Emery’ego, by przyjrzeć się w akcji wszystkim uczestnikom zgrupowania w Ermelo. Wobec nieobecności reprezentantów Hiszpanii, którzy muszą wpierw nadrobić zaległości treningowe, by pojawić się w oficjalnym spotkaniu, szkoleniowiec delegował na murawę następującą jedenastkę: César - Bruno, Dealbert, Alexis, Mathieu - Vicente, Maduro Baraja, Olcina, Banega – Miku.

Oba zespoły od początku przejawiały sporą ochotę do gry. W 4. minucie spotkania ładną akcję w trójkącie Sanogo, Ozil, Borowski mocnym strzałem zakończył były piłkarz Bayernu, lecz piłka przeleciała obok bramki. W odpowiedzi Rubén Baraja nie wykorzystał idealnego dośrodkowania Bruno Saltora, uderzając głową minimalnie obok słupka. Indywidualnej akcji próbował także Éver Banega, lecz jego strzał był daleki od powodzenia. O wiele lepiej uderzył z narożnika pola karnego Marco Marin, zmuszając Césara do nie lada wysiłku. Obustronna wymiana ciosów zakończyła się bardzo korzystnie dla drużyny z Niemiec. W 29. minucie rzut rożny wykonywał Torsten Frings. Po jego dośrodkowaniu i niecelnym strzale Naldo do piłki doskoczył Hugo Almeida i głową wepchnął futbolówkę do siatki. Nasi chłopcy nie zdążyli się pozbierać, a już padła druga bramka dla przeciwników. Alexis nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym szarżującego Marina i sędzia nie mógł nie pokazać na jedenasty metr. Rzut karny na gola niezwykle pewnym strzałem zamienił Ozil. Przybysze z Weserstadion do końca pierwszej połowy pewnie rozbijali chaotyczne ataki zawodników Los Ches.

W drugiej części spotkania jedenastka Nietoperzy była zestawiona następująco: César - Miguel, David Navarro, Dealbert, Carleto - Joaquín, Albelda, Maduro, Jordi Alba – Míchel, Zigic. Obraz gry również uległ diametralnej zmianie – to Valencia przeważała, a Werder ograniczał się do wyprowadzania kontrataków. W 50. minucie Míchel posłał z prawego skrzydła precyzyjne dośrodkowanie do Jordiego Alby, lecz uderzenie młodego Valencianisty złapał Tim Wiese. Chwilę później niemieckiego golkipera próbował zaskoczyć Thiago Carleto. Ataki drużyny z Mestalla w końcu przyniosły pożądany efekt. W 58. minucie Míchel prostopadłym podaniem uruchomił Nikolę Zigica, który wyszedł sam na sam z Wiese i atomowym uderzeniem pokonał reprezentanta Niemiec. Po zdobytym golu nadal trwał napór Valencii, która jednak musiała uważać na szybkie kontry Zielono – Białych. Po jednej z nich sam przed Césarem znalazł się Boubacar Sanogo, ale odważne wyjście doświadczonego portero zażegnało niebezpieczeństwo. W 77. minucie padła kolejna bramka dla Blanquinegros, kolejna autorstwa Zigica, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Joaquína i cudowną główką trafił do siatki. W samej końcówce meczu Ximo zmarnował stuprocentową sytuację, przenosząc piłkę nad poprzeczką, a dwie minuty później sędzia obwieścił koniec spotkania.

Oba zespoły ustaliły przed spotkaniem, iż w przypadku wyniku remisowego mecz zakończy się serią rzutów karnych. W tym elemencie gry znów górą byli piłkarze Valencii, którzy wygrali 4:2 (do siatki Wiese trafiali Carleto, Jordi Alba, Zigic i Joaquín, natomiast César zatrzymał uderzenia dwóch graczy Werderu) i, choć na boisku znów zremisowali, nieformalnie odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu w tegorocznej pretemporadzie.

Werder Brema 2:2 Valencia CF

Gole: 1:0 Almeida 29’, 2:0 Ozil 31’, 2:1 Zigic 58’, 2:2 Zigic 77’

Werder: Wiese; Pasanen, Naldo, Borowski, Fritz; Marin, Ozil, Sanogo, Frings; Almeida, Per Mertesacker. W drugiej połowie na boisku pojawili się Boenisch, Vranjes, Hunt, Prodl, Niemeyer, Futacs i Bargfrede.

Valencia: César; Bruno, Dealbert, Alexis, Mathieu; Vicente, Maduro Baraja, Olcina; Banega; Miku. W drugiej połowie zagrali także Miguel, David Navarro Carleto, Joaquín, Albelda, Jordi Alba; Míchel i Zigic

Kategoria: Ogólne | Źródło: valenciacf.com | własne