Oceny VCF.pl

Redakcja | 19.01.2009; 22:33

Przedstawiamy Państwu oceny redakcji po spotkaniu Valencii z Athletic Bilbao rozegranym w ramach 19. kolejki ligi BBVA. Nietoperze poległy na San Mames 2:3.

Renan Brito - 7 - Widać, że Brazylijczyk złapał formę i jest coraz pewniejszym punktem Los Ches. Tym bardziej szkoda, że doznał kontuzji, która może wykluczyć go z gry nawet na półtora miesiąca. W meczu z Baskami przed zejściem z boiska pewnie wyłapał groźny strzał Llorente. Przy uderzeniu Gabilondo bez szans.

Migel Angel Angulo - 6- - Ślamazarny i statyczny. Próbował zapędzać się pod pole karne Bilbao, ale zazwyczaj nie przynosiło to większego efektu.

Hedwiges Maduro - 6- - Zaliczył kilka udanych interwencji przerywając akcje przeciwnika, ale zdecydowanie więcej razy był przez tego przeciwnika niemiłosiernie ogrywany. Powolny i mało zwrotny.

Carlos Marchena - 5 - Fatalny występ naszego kapitana, zresztą nie pierwszy w tym sezonie. Zawinił w obu sytuacjach, w których w pierwszej połowie Valencia traciła gole. Nawet nie próbował przeszkadzać Gabilondo i Martinezowi.

Emiliano Moretti - 7- - Przeciętny występ jak na naszego Włocha. Miał bardzo dużo pracy z szalejącym na prawym skrzydle Davidem Lopezem i choć zazwyczaj sobie radził, to wystarczyło, by raz przegrał pojedynek i padła bramka dla Athletic. Zanotował dużo niecelnych podań.

David Albelda - 6- - Bardzo niewidoczny. Gdy miał piłkę, oddawał ją zazwyczaj do najbliższego partnera. Nie próbował podejmować ryzyka. Niestety kolejny mecz, w którym David snuł się po boisku.

Manuel Fernandes - 6 - Portugalczyk zanotował sporo odbiorów. Starał się rozgrywać i być pod grą. Jednak notę zaniża mu zupełnie bezsensowne zachowanie w ostatnich minutach meczu, gdy nijak nie mógł przeszkodzić Martinezowi w oddaniu strzału, więc pociągnął go w polu karnym. Kosztowało to Valencię utratę trzech punktów.

Joaquin Sanchez - 7+ - Kolejny dobry występ Joaquina. Miał duży udział przy pierwszym golu. Jak zwykle pokazywał świetny drybling i duży ciąg na bramkę. Na początku drugiej połowy trafił w poprzeczkę. Z każdym kolejnym meczem jest coraz bliżej powrotu do reprezentacji.

Juan Mata - 7 - Gdyby drużyna z Mestalla odniosła zwycięstwo, wszyscy pamiętaliby go ze względu na znakomite podania i próby kombinacyjnych akcji z partnerami. Niestety, Nietoperze przegrały i wszyscy pamiętają tylko niewykorzystaną w drugiej połowie stuprocentową sytuację.

Fernando Morientes - 7 - Zadziwiająco dobrze w tym spotkaniu radził sobie weteran hiszpańskich boisk. Zdobył bramkę wykorzystując swoje doświadczenie, dobrze zgrywał piłki do partnerów. Jednak gdy wszyscy pomocnicy będą dostępni, Emery znów powróci do ustawienia z jednym napastnikiem i El Moro czeka ławka rezerwowych.

David Villa - 7+ - El Guaje w końcu przełamał swoją niemoc na obcych boiskach. Na dodatek zaliczył asystę przy bramce Morientesa i był bardzo aktywny. Szkoda, że doznał kontuzji i musiał opuścić boisko, bo być może to spotkanie potoczyłoby się inaczej.

Rezerwowi:

Vicente Guaita - 5+ - Debiut w lidze nie wypadł dla młodego bramkarza pomyślnie. Ponosi winę za utratę drugiej bramki, gdy nawet nie zainterweniował po strzale Martineza. Z drugiej strony raz uratował drużynę broniąc uderzenie z dystansu wyżej wymienionego. Niemniej ciężko wyobrazić sobie, by już teraz poradził sobie w bramce Valencii. A niestety będzie musiał, o ile Emery nie ściągnie do klubu innego bramkarza.

Vicente Rodriguez - 6+ - Jak zwykle wszedł w drugiej części spotkania zmieniając świetnie grającego Joaquina. Mimo krótkiego pobytu na boisku zdołał przeprowadzić kilka ładnych akcji. Ciekawe, kiedy doczekamy się lewoskrzydłowego w pierwszym składzie w meczu Primera Division.

Michel Herrero - 6 - Zmienił kontuzjowanego Villę, jednak nie zagrał tak, jak w pucharowej potyczce z Santander. Jeszcze dużo musi się uczyć, jednak może być z niego pociecha.

Najlepszy zawodnik: Joaquin Sanchez

Najgorszy zawodnik: Carlos Marchena

Kluczowy moment spotkania: Pudło Maty w wydawałoby się idealnej sytuacji w 56. minucie spotkania.