Czwarta bramka El Guaje!

Dzidek | 14.06.2008; 21:46
Kibice Valencii oraz reprezentacji Hiszpanii mogą zaliczyć wczesny sobotni wieczór do udanych. Na boisku w Innsbrucku pojawiło się aż 4 piłkarzy Nietoperzy: David Villa, David Silva, Carlos Marchena oraz Raul Albiol, natomiast bezsprzecznym liderem zespołu Luisa Aragonesa pozostaje Villa, który strzelił 4 z 6 zdobytych przez Hiszpanów goli, zaś przy dwóch innych miał swój spory udział.

Podobnie jak w zwycięskim spotkaniu z Rosją, gracze La Furia Roja z animuszem przystąpili do ataków na bramkę rywala. Przewaga nad ospałymi początkowo Szwedami została udokumentowana w 15. minucie. Świetną akcję duetu Villa-Silva po rzucie rożnym i dośrodkowaniu tego drugiego wykorzystał Fernando Torres, który strzałem z kilku metrów pokonał Isakssona. Zadowoleni z takiego obrotu spraw piłkarze Aragonesa wycofali się na własną połowę, wyczekując błędów oponentów.

Defensywna taktyka mogła się zemścić już po kilku chwilach, jednak 36-letni Larsson nie zdołał trafić do bramki bronionej przez Casillasa – piłka po jego strzale głową minęła prawy słupek o około pół metra. Pięć minut później kontuzjowanego Puyola zastąpił na środku obrony Raul Albiol, tym samym debiutując na Mistrzostwach Europy.

Grający z Hiszpanami po raz trzeci w ostatnim czasie Szwedzi(wcześniej w el. do ME) nie zamierzali dać za wygraną. Nadal w dyspozycji do jakiej przyzwyczaił sympatyków La Liga nie jest Sergio Ramos, który w 33. minucie spóźnił się z kryciem Zlatana Ibrahimovicia. Po przyjęciu wrzutki od Stoora rosły napastnik nie pozwolił sobie odebrać piłki i sprytnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. W końcówce pierwszej odsłony spotkania w polu karnym Skandynawów Elmander powalił na ziemię Davida Silvę, jednak sędzia Pieter Vink z Holandii nakazał kontynuowanie gry. Powtórka sytuacji wskazywała na ewidentny faul.

69-letni Aragones prawdopodobnie zmobilizował w przerwie swoich piłkarzy, bowiem Ci na początku drugiej połowy znów ruszyli do ataku. Znakomite zawody rozgrywał tego dnia David Silva, który zmieniał częstokroć pozycje i pokazywał się do gry kolegom z zespołu. Na boisku pojawił się po wznowieniu spotkania Marcus Rosenberg, który zastąpił strzelca bramki dla drużyny Larsa Lagerbäcka, Zlatana Ibrahimovicia. W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził szkoleniowiec Hiszpanów, wprowadzając Cazorlę i Fabregasa za Xaviego i Iniestę.

W 63. minucie mogło być 1:2. Mogło, ponieważ kolejno Silva, Villa i Torres nie trafili so siatki boiskowych adwersarzy. Parę minut później swoich sił próbował Senna, który po indywidualnej akcji oddał mocny strzał z 20 metra, tym razem jednak dobrą interwencją popisał się Isaksson. Hiszpanie grali momentami płynnie, lecz wciąż brakowało postawienia kropki nad i. Szwedów wyraźnie satysfakcjonował remis, ponieważ nie kwapili się zbytnio do ataków na twierdzę Casillasa. Kiedy rzeczywiście wydawało się, że starcie zakończy się podziałem punktów, na minutę przed końcem doskonałe dośrodkowanie w pole karne na bramkę i 3 punkty zamienił niezawodny David Villa, dla którego jest to 18 gol w reprezentacji. W środę przeciwnikiem Hiszpanii będzie obrońca mistrzowskiego tytułu, Grecja.

Szwecja: Isaksson; Stoor, Mellberg, Hansson, Nilsson; Elmander (Sebastian Larsson m. 78), Andersson, Svensson, Ljungberg; Henrik Larsson (Kallstrom m. 86), Ibrahimovic (Rosenberg m. 46).

Hiszpania: Iker Casillas; Sergio Ramos, Puyol (Albiol m.23), Marchena, Capdevila; Senna; Iniesta (Cazorla m 58), Xavi (Cesc m. 58), Silva; Villa i Fernando Torres.

Gole: 1-0: m.15, Torres. 1-1: m.34, Ibrahimovic. 2-1: m. 90+2, Villa.

W VCF Video zamieściliśmy bramkę Davida Villi, akcję Davida Silvy oraz obszerny skrót spotkania.

Kategoria: Ogólne | Źródło: vcf.pl