Strona główna

Zainteresowanie Diakhabym

Iwo Rubaszewski | 16.06.2021; 22:41

Kierunek Premier League?

Mouctar Diakhaby wzbudza zainteresowanie na rynku transferowym. Francuz figuruje na liście życzeń dwóch angielskich zespołów: Leicester oraz Newcastle.

Diakahby przybył do Valencii w 2018 roku z Olympique Lyon i kosztował klub 15 mln € (klub z Ligue 1 wynegocjował 15% od przyszłej sprzedaży gracza). 22-letetni wówczas środkowy obrońca o świetnych warunkach fizycznych zapowiadał się bardzo dobrze. Niestety, występując w trykocie "Nietoperzy" notorycznie zawodził. Miał wiele słabych momentów i groteskowych wpadek na boisku. Przeplatał to momentami niezłej gry, lecz dobre wrażenie było szybko zastępowane rozczarowaniem po kolejnym błędzie. W minionym sezonie Francuz wciąż był niepewny, ale prezentował się nieco lepiej niż rok wcześniej. Momentami, z konieczności związanej z urazami m.in. Gabriela Paulisty, bywał głównodowodzącym walenckiej defensywy. W rozgrywkach 2020/2021 wystąpił w 27. spotkaniach i strzelił 1. bramkę.

Piłkarz mieści się w planach ekip z Premier League - Leiceter City oraz Newcastle United. „Lisy” skończyły sezon na 5. miejscu, gwarantującym awans do Ligi Europy. Wynik był w pewnym stopniu rozczarowujący, gdyż drużyna Brendana Rodgersa spędziła w dającym awans do Ligi Mistrzów Top 4 aż 242 dni (najwięcej z całej stawki), a mimo tego nie weszła do Champions League. Mistrz Anglii z 2016 roku wybiegał na boisko z 3. lub 2. środkowych obrońców. Najbardziej zaufanymi centralnymi defensorami trenera byli Jonny Evans, Wesley Fofana i Caglar Söyüncü. Newcastle znalazło się w drugiej części ligowej tabeli, na 12. lokacie. Steve Bruce również rotował formacjami z 2. lub 3. centralnymi obrońcami. Najczęstszymi wyborami szkoleniowca byli Federico Fernández, Ciran Clark, Jamaal Lascelles oraz Fabian Schär.

Poza ofertami z Anglii Mouctar Diakhaby ma także propozycje z Francji. Sam zawodnik woli jednak spróbować swoich sił na Wyspach. Kontrakt obrońcy wygasa w 2023 roku, ale działacze Valencii zasygnalizowali chęć sprzedaży zawodnika już tego lata.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: El Desmarque | PlazaDeportiva | fot. Super Deporte