Strona główna

Rodrigo: „To była zasłużona porażka”

Mateusz Nowacki | 09.02.2020; 10:27

Pomeczowa wypowiedź Rodrigo

Rodrigo Moreno udzielił pomeczowego wywiadu w którym odniósł się do przebiegu spotkania z Getafe.

O porażce

Myślę, że była to zasłużona porażka. Zagraliśmy źle i nie zagraliśmy na naszym standardowym poziomie. Getafe zagrało dobrze i pokonało nas praktycznie w każdym aspekcie gry. Nie ma nic więcej do dodania. W tym sezonie jest jeszcze sporo do zrobienia. Nie podejrzewamy, że nie jesteśmy w stanie pokonać przeciwności losu, ponieważ coś podobnego wydarzyło się w ubiegłym roku. Musimy dalej pracować i to wszystko.

O grze drużyny

To prawda, że zespół nie zagrał dobrze. Jednakże, prawdą jest też to, że nie jesteśmy zespołem, którego można oskarżyć o brak odpowiedniej postawy, zainteresowania czy zaangażowania. Dziś był zły mecz, w LaLiga jest jeszcze czas, a w zeszłym roku również sprawy wyglądały na trudne: traciliśmy wiele punktów i wyprzedzali nas przez prawie cały sezon. Pod żadnym pozorem nie poddamy się. Myślę, że to dobry czas, aby wszyscy spojrzeli na siebie i zobaczyli, co mogą poprawić, a czego dzisiaj nie zrobili dobrze. W piłce nożnej chodzi o „dziś”, ale jestem pewien, że będziemy w stanie grać inaczej niż dzisiaj, tak jak to zrobiliśmy w poprzednich latach i w tym sezonie.

O stanie zdrowia

Nie czuję się na 100%. Gram z dyskomfortem w kolanie, ponieważ chcę spróbować wnieść wkład i pomóc drużynie. To ciężki rok pod względem kontuzji, ale w żadnym wypadku nie jest to wymówka dla złego meczu, jaki dzisiaj zagraliśmy.

O meczu z Atletico

W futbolu zawsze jest okazja, żeby znowu wygrać. Mamy doświadczenie porażki z RCD Mallorcą, po której od razu podnieśliśmy się i pokonaliśmy FC Barcelonę. Dzisiejsze opinie będą negatywne, ale wiemy kim jesteśmy, co reprezentujemy i wysiłek jaki wkładamy w cały sezon w obliczu wszystkich niekorzystnych sytuacji, jakich przeżyliśmy. Mamy doskonałą okazję, aby odwrócić obraz naszej gry, który dzisiaj pokazaliśmy.

Kategoria: Wywiady | Źródło: valenciacf.com | SuperDeporte