Strona główna

Powołania na mecze międzypaństwowe

Michał Muszyński | 09.10.2019; 11:21

Dziewięciu „Nietoperzy” z powołaniem

Przed nami październikowa przerwa na spotkania reprezentacyjne. Szansę na występ w narodowych barwach będzie mogło otrzymać dziewięciu zawodników Valencii. Kto zaprezentuje się najlepiej?

Do seniorskiej reprezentacji Hiszpanii powołanie otrzymał tym razem jedynie Rodrigo Moreno. José Gayà zmaga się z kontuzją, zaś Dani Parejo nie znalazł o dziwo uznania selekcjonera La Furia Roja. Hiszpanów czekają mecze w Skandynawii, gdzie zagrają w Oslo z Norwegią (12 października) oraz w Solnej ze Szwecją (15 października). O awans do Mistrzostw Europy walczą również Holendrzy z Jasperem Cillessenem w składzie. Oranje podejmą w Rotterdamie Irlandię Północną (10 października), zaś trzy dni później zawitają do Mińska na potyczkę z Białorusią. Towarzyskie mecze czekają Urugwaj Maxiego Gómeza. Urusi zmierzą się w Montevideo z Peru (12 października), zaś cztery dni później zostanie rozegrany rewanż w Limie.

Dobrze w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy radą sobie Rosjanie, w składzie których regularnie gra Dienis Cheryshev. Skrzydłowy Valencii ma dotychczas w dorobku trzy bramki oraz jedną asystę. Okazja do poprawienia dorobku już 10 października, kiedy to Sborna w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Szkocji, a następnie trzy dni później zawita do Nikozji na starcie z Cyprem. Podreperować swój dorobek strzelecki będzie mógł także Gonçalo Guedes z reprezentacją Portugalii, która u siebie zmierzy się z Luksemburgiem (11 października) oraz w Kijowie z Ukrainą (14 października).

Bardzo wyrównana walka o awans do EURO 2020 toczy się w grupie D, gdzie rywalizują m.in. Duńczycy z Danielem Wassem. Podopieczni Åge Hareide zmierzą się w Kopenhadze w trudnym spotkaniu z drużyną Szwajcarii (12 października), zaś trzy dni później w Aalborgu podejmą Luksemburg. Powołanie do reprezentacji Hiszpanii do lat 21 dostał Ferran Torres. Młodzi Hiszpanie najpierw zmierzą się w towarzyskiej potyczce z Niemcami w Córdobie (10 października), a następnie w ramach eliminacji do ME do lat 21 podejmą w Podgoricy Czarnogórę (15 października).

O awans do Mistrzostw Świata w Katarze walczy aktualnie Korea Południowa, w składzie której ponownie będziemy mogli zobaczyć Kang Ina Lee. Koreańczycy z południa zmierzą się najpierw u siebie z reprezentacją Sri Lanki (10 października) i pięć dni później czekać ich będzie bardzo prestiżowy mecz z drużyną Korei Północnej w Pjongjangu. W reprezentacji Portugalii do lat 21 znalazł się Thierry Correia. Prawy defensor Valencii będzie mógł się zaprezentować w jednym spotkaniu eliminacyjnym do EURO 2021 do lat 21 — przeciwko Holandii w Doetinchem (11 października).

Kategoria: Reprezentacje | Źródło: własne | Twitter