Minimalna porażka z Atlético

Karol Kotlarz | 24.04.2019; 21:30

Bez punktów na Wanda Metropolitano

Podopieczni Marcelino, pomimo dwukrotnego wyrównania stanu meczu, opuszczają Madryt z niczym po porażce 2:3 z Atlético. Bramki dla gości zdobyli Gameiro i Parejo z rzutu karnego; dla gospodarzy trafiali Morata, Griezmann i Correa.

Marcelino dokonał trzech zmian w porównaniu do ostatniego meczu z Betisem – u boku Santiego Miny zagrał Kevin Gameiro, Gabriela Paulistę zastąpił Diakhaby, a na lewe skrzydło wrócił Guedes. Mecz , prowadzony w strugach ulewnego deszczu, zgodnie z przewidywaniami rozpoczął się pod dyktando miejscowych. Już w 8. minucie meczu padła pierwsza bramka – Lemar przerzucił piłkę na prawe skrzydło do wbiegającego Juanfrana, ten dośrodkował w pole karne, gdzie na futbolówkę czyhał Morata. Hiszpan uciekł od pilnującego do Garaya i wbił piłkę do bramki. 1:0.

Kilka chwil później napastnik Atlético ponownie mógł wpisać się na listę strzelców, lecz tym razem Neto był górą. W odpowiedzi, po złym wybiciu Oblaka, Guedes uderzył z dystansu, ale wywalczył tylko rzut rożny. Strzału sprzed pola karnego próbował też Filipe Luis, a jego uderzenie z problemami obronił golkiper Valencii. Atakom „Nietoperzy” brakowało dokładności, choć podopieczni Marcelino coraz śmielej atakowali bramkę strzeżoną przez Oblaka.

W 36. minucie meczu kontratak Los Ches zapoczątkował długim podaniem Coquelin, zagrywając do Solera. Ten oddał piłkę do Miny, który przerzucił futbolówkę nad Godinem i zagrał do niekrytego Gameiro. Francuz opanował piłkę i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce! 1:1! W ostatnich minutach meczu zawodnicy Valencii dwukrotnie próbowali zagrozić bramce gospodarzy, lecz uderzenia Miny i Parejo nie znalazły drogi do siatki. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Po zmianie stron ponownie gospodarze lepiej rozpoczęli grę, efektem czego była kolejna bramka. Atlético przeprowadziło szybką kontrę, w wyniku której piłkę na lewym skrzydle otrzymał Lemar. Francuz dośrodkował wprost na głowę Griezmanna, a ten umieścił piłkę w siatce. 2:1. Marcelino zdecydował o zdjęciu z boiska Guedesa, którego zastąpił Sobrino. Po chwili dogodną okazję do zdobycia gola po podaniu Gameiro miał Soler, lecz tym razem górą był Oblak.

Kwadrans przed końcem spotkania strzał na bramkę Atlético oddał Gameiro, jednak został zablokowany przez Saúla. Sędzia, po protestach gości, zdecydował się użyć weryfikacji video. Arbiter dostrzegł rękę gracza gospodarzy i podyktował rzut karny. Do piłki postawionej na jedenastym metrze podszedł Dani Parejo. Kapitan Valencii mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce! 2:2!

Po chwili mogło być już 3:2 dla gospodarzy, lecz uderzenie głową Griezmanna minimalnie minęło słupek. Zawodnicy Atlético poszli jednak za ciosem. Partey odzyskał piłkę w środku pola i zagrał do Correi. Ten opanował piłkę i posłał mocne uderzenie z dystansu, które wpadło do siatki nie dając szans Neto na poprawną interwencję. 3:2. Chwilę później kolejny raz bliski zdobycia gola był Griezmann. Valencia odpowiedziała strzałem z rzutu wolnego w wykonaniu Gayi, lecz jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką. Okazję do wyrównania miał również Sobrino, jednak strzał głową napastnika okazał się niecelny. Mecz zakończył się wygraną Atlético 3:2. Kolejna okazja na zdobycie ligowych punktów już w niedzielę, a przeciwnikiem będzie Eibar.

LaLiga, 34. kolejka

ATLETICO – VALENCIA CF 3:2 (1:1)

Bramki: Morata (8’, 1:0), Gameiro (36’, 1:1), Griezmann (49’, 2:1), Parejo (76’, 2:2), Correa (81’, 3:2).

Atlético Madryt: Oblak, Juanfran, Savic, Godín, Filipe Luis (63’ Correa), Rodrigo, Saúl, Koke, Lemar (70’ Thomas), Morata (83’ Arias), Griezmann.

Valencia CF: Neto, Wass, Garay, Diakhaby, Gayá, Carlos Soler, Parejo, Coquelin, Guedes (59’ Rubén Sobrino), Gameiro, Santi Mina.