Koncertowa gra Nietoperzy

Bartłomiej Płonka | 26.01.2019; 22:45

Najlepszy mecz w sezonie

Valencia rozbiła na własnym boisku Villarreal 3:0 i wreszcie ucieszyła swoją grą oko kibica. Gospodarze od początku do końca byli zdecydowanie lepszą drużyną, narzucali wysokie tempo i kontrolowali boiskowe wydarzenia. Autorami trafień okazali się Diakhaby, Czeryszew oraz Rodrigo.

Trener gospodarzy, po meczu w środku tygodnia, powrócił do tradycyjnego zestawienia składu. Miejsce pauzującego za kartki Gabriela Paulisty, zajął Mouctar Diakhaby.

Francuz okazał się bohaterem pierwszej bramki w 5 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową przedłużył Ezequiel Garay, a wszystko strzałem do siatki zakończył wspomniany Diakhaby! Wprawdzie w pierwszej chwili arbiter liniowy uniósł do góry chorągiewkę, lecz po analizie VAR, gol został uznany! 1:0.

Grająca z rozmachem Valencia nie pozwalała na wiele „Żółtej Łodzi Podwodnej”. Niekiedy piłkarze Marcelino przypominali ekipę z zeszłego sezonu. Przechodząc do sytuacji bramkowych — najpierw rywali postraszył Czeryszew, gdy w całkiem niezłej pozycji przestrzelił nad bramką, a tuż przed przerwą piłka trafiła w słupek po huknięciu z dystansu Daniego Parejo.

Gospodarzom sprawę ułatwiał fakt, że Villarreal od dłuższego czasu prezentuje poziom godny polskiej ligi i nie inaczej było tego dnia na Mestalla. Po fatalnym wyprowadzeniu piłki przez ekipę Submarino Amarillo, przejął ją Dani Parejo, uruchomił Dienisa Czeryszewa, a ten podwyższył na 2:0!

Goście dwukrotnie zmusili do minimalnego wysiłku Neto, ze wskazaniem na „minimalnego”. Brazylijski golkiper dzięki odpowiedniemu ustawieniu nie musiał robić wiele, by zapobiec utracie trafienia. Tymczasem szturm na bramkę Sergio Asenjo trwał w najlepsze. Owoc w postaci trzeciego gola przyniósł na cztery minuty przed końcem, gdy centrę Ferrana Torresa wykorzystał Rodrigo Moreno! 3:0.

Valencia zagrała spektakularne zawody, zdecydowanie najlepsze w tej kampanii. Pozostaje mieć nadzieje, że to początek odrodzenia „Nietoperzy”, przed którymi dwa bardzo trudne spotkania — we wtorek trzeba będzie odrabiać straty w spotkaniu Copa del Rey z Getafe, a w sobotę czeka nas wyjazd na Camp Nou.