Strona główna

Prandelli: „To zaszczyt być w takim klubie”

Bartłomiej Płonka | 04.10.2016; 18:59

Prezentacja nowego trenera

Cesare Prandelli w poniedziałek odbył pierwszą konferencję prasową, jako trener Valencii. Włoski szkoleniowiec jest przekonany, że może wyciągnąć Los Ches na lepszą pozycję w tabeli i zadbać o jej atrakcyjniejszą grę.

„Dla mnie to zaszczyt zostać trenerem tak wspaniałego klubu. Będę chciał, by Valencia powróciła na odpowiednie tory i miejsce” — uważa Włoch. „Jestem optymistą. Zespół musi mieć odpowiednią mentalność, a każdy zawodnik czuć odpowiedzialność za klub. To ważne dla drużyny. Wszyscy muszą identyfikować się z wartościami klubu”.

„Dużo rozmawiałem z Suso Pitarchem, przedstawił mi bardzo atrakcyjny projekt, dlatego zdecydowałem się przejść do Valencii. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie osiągnąć odpowiednią poprawę wyników. Najważniejsze, aby nadać piłkarzom mentalność zespołu” — wspomniał raz jeszcze.

Na koniec Prandelli odniósł się do osoby Petera Lima, właściciela klubu. „Odbyłem z Peterem Limem spotkanie, mam pozytywne odczucia. Z boku wydaje się, że jest daleko od klubu, ale tak naprawdę do człowiek niezwykle zaangażowany w długoterminowy projekt Valencii, którego częścią jest powrót do Ligi Mistrzów. Nie wiem czy stanie się to za sześć miesięcy, rok czy dwa, ale to nasz cel już teraz”.

Kategoria: Wywiady | Źródło: ValenciaCF.com