Trofeo Naranja zostaje na Mestalla

Bartłomiej Płonka | 14.08.2016; 00:16

Valencia 2:1 Fiorentina

Podopieczni Pako Ayestarán udanie zaprezentowali się przed własną publicznością wygrywając z Fiorentiną 2:1, chociaż to Włosi prowadzili 1:0. Bramki dla Los Ches zdobywali Rodrigo oraz Rafa Mir.

Zanim rozpoczął się mecz, na Mestalla doszło do prezentacji drużyny, na której zabrakło między innymi Javiego Fuego, który kilka godzin wcześniej został zawodnikiem Espnayolu. Były to także chwile pożegnania Bernardo Españety, który przechodzi na emeryturę, o czym pisaliśmy tutaj.

Mecz źle zaczął się dla Valencii, bowiem już w piątej minucie gracze Fiorentiny wyszli na prowadzenie. Piłkę obrzeżach pola karnego otrzymał Bernardeschi, po czym huknął po dłuższym słupku i futbolówka wylądowała w siatce. Gospodarzom udało jednak doprowadzić się do remisu jeszcze przed przerwą, gdy fatalny błąd bramkarza i obrońcy rywala wykorzystał Rodrigo Moreno, który przejął piłkę i umieścił ją w pustej bramce.

Drugą połowię Pako Ayestarán wykorzystał do tego, by przeprowadzić kilka zmian i wprowadzić na boisko między innymi Rafę Mira. Jak się okazało napastnik w samej końcówce ustalił wynik spotkania na 2:1, wobec czego do rozstrzygnięcia zwycięzcy meczu niepotrzebne były serie jedenastek.

Ostatecznie Valencia wygrała ostatni sparing przed sezonem ligowym 2:1. MVP meczu wybrano Enzo Péreza, nowego kapitana zespołu.

Skład Valencii: Ryan, Vezo, Enzo Pérez, Paco Alcácer, Parejo, Gayà, Rodrigo, Medrán, Montoya, Santi Mina, Abdennour oraz z ławki: Diego Alves, Cancelo, Carlos Soler, Fede Cartabia, Bakkali, Lato, Rafa Mir, Jaume

Kategoria: Składy | Źródło: wlasne