Formalność dopełniona

Bartłomiej Płonka | 16.12.2015; 23:05

Awans do 1/8 finału

Valencia pokonała Barakaldo 2:0 i awansowała do 1/8 finału Copa del Rey. Obie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie, a ich autorami byli Santi Mina oraz Álvaro Negredo. Losowanie kolejnej rundy już w piątek.

W kadrze na spotkanie z Barakaldo zabrakło aż 11 piłkarzy, stąd pewnym było, że Neville da szansę do gry zawodnikom, którzy do tej pory byli mniej eksploatowani. Pierwszy raz od dwóch miesięcy w wyjściowym składzie mecz rozpoczął Álvaro Negredo.

Jako można było się spodziewać, spotkanie od samego początku nie miało wielkiego tempa, a przewaga należała do Valencii. Gospodarze objęli prowadzenie dość wcześnie, bowiem już w 8. minucie! Po uderzeniu Piattiego bramkarz Barakaldo odbił piłkę, z czego skorzystał Santi Mina i pewnym strzałem głową otworzył wynik! 1:0.

Valencia cały czas kontrolowała spotkanie, lecz nie szturmowała bramki rywala grając dość spokojnie. Rezultat spotkania mógł być szybko podwyższony przez André Gomesa, który po indywidualnej akcji Negredo otrzymał podanie na piąty metr od bramki, lecz Portugalczyk spektakularnie przestrzelił. Chwilę później sam El Tiburon znalazł drogę do siatki, jednak ostatecznie sędzia z powodu spalonego nie uznał trafienia głową.

Przyjezdni również od czasu do czasu pojawili się w polu karnym Valencii, a co więcej, dwukrotnie zmusili Ryan'a do najwyższego wysiłku. Australijczyk musiał wykazać się kunsztem bramkarskim przy sytuacji sam na sam oraz mocnym uderzeniu z woleja.

Valencia jeszcze przed przerwą zdążyła podwyższyć rezultat! Goście nieudanie wyprowadzali piłkę z własnej połowy, w efekcie czego ta trafiła do Piattiego. Argentyńczyk dograł futbolówkę do Gomesa, a ten szybkim podaniem uruchomił Negredo, który wykazał się spokojem w polu karnym i delikatnym strzałem zdobył bramkę na 2:0!

W drugiej połowie na placu gry działo się zdecydowanie mniej aniżeli w pierwszej części. Valencia nie potrafiła stworzyć klarownych okazji, co wynikało z rozstrzygniętych losów rywalizacji. Warte uwagi było, iż 45 minut od Neville'a otrzymał Fran Villalba, czyli młoda perełka klubu. Okazję do gry z ławki dostali także De Paul oraz Danilo.

Dwubramkowe prowadzenie nie uległo zmianie do końca spotkania i formalność została dopełniona. Valencia, podobnie jak przed rokiem, zagra w 1/8 finału Pucharu Króla, jednak mamy nadzieje, że tym razem nie zakończy tam swojej przygody z tymi rozgrywkami. Losowanie drabinki już w piątek.

Copa del Rey, 1/16 finału: Valencia 2:0 (2:0) Barakaldo

Gole: 1:0 Mina min. 8, 2:0 Negredo 31. min

Valencia: Ryan, Barragán (Diallo, m. 61), Vezo, Santos, Orban, Zahibo, Parejo, André Gomes (Fran Villalba, m. 46), Santi Mina (De Paul, m. 70), Piatti y Negredo.

Barakaldo: Alejandro, Revert, Etxeba, Elguezabal (Quintanilla, m. 56), Pomares (Martin, m. 57), Ortea, Cusi, Héctor, Ito, Arniche (Izquier, m. 56) e Iker.