Strona główna

Nieoficjalnie: Dymisja Nuno

Karol Kotlarz | 29.11.2015; 23:06

Portugalczyk rezygnuje z piastowanej funkcji

Mecz z Sevillą ostatnim, w którym Nuno Espírito Santo poprowadził Valencię. Jak podaje Marca Portugalczyk miał poinformować Petera Lima o rezygnacji z funkcji szkoleniowca Los Ches. W trakcie pomeczowej konferencji prasowej Nuno potwierdził, że jego przyszłość w klubie zostanie rozstrzygnięta w poniedziałek.

Nuno miał rano zadzwonić do właściciela Valencii i poinformować o swojej rezygnacji z piastowanej funkcji. Singapurczyk przekonywał portugalskiego trenera do przemyślenia swojej decyzji.

Podczas konferencji prasowej po meczu z Sevillą Nuno potwierdził, że jutro odbędą się rozmowy w sprawie jego odejścia z klubu:

Rozmawiałem przed meczem zarówno z właścicielem, jak i prezydentem klubu; zrobiłem to też po meczu. Wszyscy zgodziliśmy się, że obecna sytuacja nie jest dobra i musimy zrobić to co najlepsze dla klubu, to zawsze było moją intencją. Chcę podziękować wszystkim piłkarzom, których prowadziłem za ich pracę i również chcę podziękować Peterowi Limowi, który był, jest i będzie moim przyjacielem, a także fanom Valencii. Proszę kibiców o dalsze wsparcie dla najmłodszej drużyny w lidze.

Jutro podam więcej szczegółów. Ważne by Valencianismo było nadal zjednoczone i wierzyło w projekt na teraz i w przyszłości. Jutro będzie spotkanie z właścicielem, na którym zdecydujemy o przyszłości. Piłkarze o niczym nie wiedzieli — rozmawiałem tylko z prezydent klubu, Lay Hoon i właścicielem.

Odnosząc się do meczu, wiele zależało od otrzymanych wykluczeń. Ciężko było nam po tym. Nikt się nie poddał, a piłkarze solidnie współpracowali. Mamy trzech bardzo utalentowanych bramkarzy w zespole.

Jestem smutny, zawsze mocno identyfikowałem się z Valencią. Udało nam się osiągnąć ważne rzeczy, takie jak największa ilość punktów na koniec sezonu w historii. Mam nadzieję, że pomogłem zawodnikom w rozwoju ich umiejętności. Chcę podziękować wszystkim za każdy dzień spędzony w Valencii. To był dla mnie zaszczyt. Rozmawiałem osobiście z właścicielem klubu i prezydentem, wszyscy byliśmy zgodni, że sytuacja nie jest najlepsza i musimy robić to co najlepsze dla klubu. Chcę by Valencia wróciła do czołówki najlepszych drużyn Europy.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Marca | valenciacf.com | PlazaDeportiva