Strona główna

5 transferów Nuno

Arkadiusz Bryzik | 09.06.2015; 17:50

Kogo sprowadzi klub?

Poznaliśmy już profile piłkarzy, których chce do klubu sprowadzić sekretariat techniczny. Priorytetem będzie sprowadzenie bramkarza i środkowego pomocnika, w dalszej kolejności Valencia będzie próbowała pozyskać skrzydłowego, obrońcę i napastnika.

1. Pomocnik — priorytetem dla zarządu jest sprowadzenie klasowego piłkarza do środka pola, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że głównym celem zarządu będzie Gianeli Imbula, na którego Rufete nie zamierza jednak przeznaczać więcej niż 20 mln €. Wg mediów Marsylia otrzymała również oferty z klubów Premier League i Serie A, a największe zainteresowanie piłkarzem wykazuje Inter Mediolan i Tottenham.

Wszystko wskazuje na to, że Imbula, jeśli przyszedłby do zespołu, nie zastąpiłby Javiego Fuego na pozycji defensywnego pomocnika, a dołączył do Daniego Parejo w miejsce kontuzjowanego Andre Gomesa.

Inne nazwiska, które pojawiały się w kontekście wzmocnienia środka pola to Kranevitter, Carvalho i Kondogbia, choć pojawiały się również takie nazwiska jak Pjanić, Nainggolan czy — ostatnio — Thiago Motta.

2. Bramkarz — pierwszy transfer jakiego chcą dokonać przedstawiciele klubu. O ile transfer pomocnika jest dla zarządu priorytetem, o tyle sprowadzenie bramkarza ma się rozwiązać jak najprędzej.

O potencjalnych wzmocnieniach pisaliśmy już jakiś czas temu. Od tego czasu jednak kilku kandydatów odpadło: Keylor Navas potwierdził, że zamierza walczyć o miejsce w bramce Realu Madryt, Neto, Ochoa, Reina czy Romero nie są brani pod uwagę i ich nazwiska przestały pojawiać się w kontekście wzmocnienia obsady bramki.

W ostatnich dniach dużo mówiło się o sprowadzeniu Roberto z Olympiacosu, a także Victora Valdesa z Manchesteru United (ale tylko, jeśli na Old Trafford zostanie David De Gea). Z kolei Peter Cech przyznał, że zamierza opuścić Premier League.

3. Skrzydłowy — transfer na pozycję skrzydłowego nie jest konieczny, ale gdyby Nuno mógł zrobić tylko trzy transfery, to oprócz sprowadzenia bramkarza i pomocnika, chciałby widzieć w drużynie właśnie skrzydłowego.

W ostatnich dniach klub miał osiągnąć porozumienie z Nolito, a kwota transferu miałaby wynieść 12 mln €.

Wciąż jednak nie jest wykluczony transfer Nico Gaitana, jednak ta operacja wyniosłaby klub ok. 30-40 mln €, co wydaje się być kwotą zbyt dużą.

4. Obrońca — niezależnie od transferu Nico Otamendiego, Nuno chętnie widziałby w klubie dodatkowego stopera, co może oznaczać, że Ruben Vezo odejdzie na wypożyczenie, bądź Lucas Orban na stałe zostanie przeniesiony na lewą stronę defensywy.

Na ten moment odejście Otamendiego wydaje się mało prawdopodobne, a w ostatnim czasie Manchester United przyznał, ze nie zamierza przeznaczyć na transfer aż 50 mln €.

W takiej sytuacji dość prawdopodobne wydaje się pozyskanie z Espanyolu Héctor Moreno. Meksykanin niemal na pewno opuści swój dotychczasowy klub latem, a jednym z zainteresowanych miałaby być Valencia. W transakcję mógłby zostać włączony Victor Ruiz, dla którego Nuno nie widzi miejsca w klubie, a który wciąż nie otrzymał oficjalnej propozycji ze strony Villarreal (klauzula wykupu w wysokości 4 mln € — przyp. red.).

W ostatnich godzinach w mediach pojawiło się nazwisko Brazylijczyka Dedé.

5. Napastnik — pozycja, której wzmocnienie jest najmniej konieczne i może czekać do samego końca okienka, bądź do pojawienia się prawdziwej okazji na rynku transferowym.

Głównym kandydatem — po tym jak okazało się, że Falcao będzie zbyt drogi dla Valencii — wciąż pozostaje jednak Jackson Martinez z FC Porto, choć ostatnio argentyńska prasa napisała o zainteresowaniu Jonathanem Callerim z Boca.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Superdeporte