Strona główna

O krok od zawieszenia

Krystian Porębski | 26.04.2015; 23:10

Trzech zawodników zagrożonych

Rozgrywki La Liga wchodzą w decydującą fazę, a walka o główny cel klubu w tym sezonie — miejsce w Lidze Mistrzów — nadal jest zacięta. O końcowym sukcesie bądź niepowodzeniu zadecydować może najmniejszy detal. Jednym z nich mogą być kartki.

Álvaro Negerdo, Diego Alves i Lucas Orban nazbierali już cztery żółte kartki i w wypadku kolejnej kary, będą musieli pauzować w kolejnym meczu. Zwłaszcza brak pierwszego portero drużyny, mógłby okazać się fatalny w skutkach, dlatego Brazylijczyk, drugi kapitan zespołu, musi się pilnować szczególnie.

Jeśli którykolwiek z wyżej wymienionej trójki, obejrzy żółty kartonik w najbliższym meczu z Granadą, to będzie musiał opuścić spotkanie z Rayo Vallecano. Utrata portero mogłaby być więc fatalna w skutkach, biorąc pod uwagę to, że Yoel grał bardzo niepewnie kiedy pokazywał się na boisku, a w starciu z Alberto Bueno mógłby mieć ogromne problemy.

Trzy żółte kartki nazbierali do tej pory Rodrigo de Paul i Otamendi, po dwie mają Antonio Barragán, Javi Fuego, Sofiane Fegholui, José Luis Gayà, Paco Alcácer, Filipe Augusto, Shkodran Mustafi i Enzo Pérez.

Piłkarze Valencii w dotychczasowych 33. kolejkach uzbierali 88 żółtych kartek (co plasuje ich na 7 miejscu pod względem najmniejszej ich ilości), a także 7 czerwonych (pod tym względem Valencia zajmuje drugie miejsce ex-aequo z Malagą i Córdobą, a za Almerią – 9 CzK). Najwięcej razy karany przez sędziów był Dani Parejo — 11 żółtych kartek.

Kategoria: Ogólne | Źródło: SuperDeporte | Whoscored.com