Strona główna

„Jedziemy do Barcelony z myślą o wygranej”

Kamil Guziak | 15.04.2015; 17:38

Krótka wypowiedź Diego Alvesa

Na środowej konferencji prasowej pojawił się golkiper Valencii — Diego Alves, który wypowiedział się krótko m.in. na temat zbliżającego się pojedynku na Camp Nou oraz bieżącej sytuacji w klubie.

Zdaniem Brazylijczyka wszyscy w Valencii są przekonani, że sobotni mecz z Barceloną można wygrać, podobnie jak przed rokiem, mimo, iż to spotkanie będzie miało prawdopodobnie zupełnie inny przebieg. „To będzie niezwykle ciężki i ważny mecz w Barcelonie. Jedziemy tam cieszyć się grą i wygrać. Myślę, że to spotkanie będzie zupełnie inne, niż to przed rokiem. Starcie z Barceloną w tak ważnym momencie będzie dla nas wielkim wyzwaniem, jednak zespół pokazał już, że jest w stanie dokonać równie wielkich rzeczy.” — powiedział Alves.

Pomimo dużego optymizmu, bramkarz z respektem podchodzi do meczu z podopiecznymi Luisa Enrique. „Oni będą zdecydowanym faworytem tego spotkania, mamy jednak nadzieję rozegrać bardzo dobre spotkanie i sprawić niespodziankę kibicom”.

Brazylijczyk zaprzeczył, jakoby Valencia liczyła w głównej mierze na potknięcia bezpośrednich rywali w walce o Ligę Mistrzów. „Patrzymy wyłącznie na siebie. Nie interesuje nas kalendarz rywali, teraz czeka nas mecz z Barceloną, później kolejne spotkania. Jednak w tej chwili myślimy tylko i wyłącznie o meczu z Barceloną”.

Kolejnym tematem, który podczas konferencji poruszyli dziennikarze były błędy popełnione przez arbitrów w spotkaniu z Athletikiem Bilbao. „Nie rozmawiamy na temat tego, czy sędziowie z jakichkolwiek powodów podejmują decyzje na niekorzyść Valencii. Chcemy, by sędziowanie było uczciwe i sprawiedliwe dla obu stron. Mecz z Bilbao ożywił dyskusję na temat pracy arbitrów, jednak mam nadzieję, że do końca sezonu nie będzie z tym problemów, zwłaszcza, że meczów jest sporo” — mówił Brazylijczyk.

Na koniec Diego został zapytany o kwestię przedłużenia umowy z José Gayą. „Mówiłem już niejednokrotnie, że kwestia odnowienia umowy z klubem jest osobistą decyzją Luisa. Jestem pewny, że klub zrobi wszystko, co możliwe, by go zatrzymać. On jest elementarną częścią tego zespołu i posiada wszystkie cechy, które są pożądane przez klub”.

„My piłkarze, jako zespół jesteśmy zadowoleni z wyników osiąganych w obecnym sezonie. Mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać dobrą dyspozycję do końca sezonu, by zakończyć go jak najlepiej” — powiedział Alves kończąc swój udział w konferencji.

Kategoria: Wywiady | Źródło: PlazaDeportiva