Strona główna

Mustafi: „To mój najlepszy sezon w karierze”

Bartłomiej Płonka | 02.04.2015; 17:15

Niemiec po powrocie z reprezentacji

Po powrocie ze zgrupowania kadry Joachima Loewa udział w konferencji prasowej wziął Shkodran Mustafi. Niemiec przyznał, że rozgrywa sezon życia i jest podekscytowany końcówką ligowych zmagań, w których Valencia powalczy o podium.

„Jestem w Valencii i czuję się tutaj świetnie. Wspiąłem się na niezły poziom i wiem, że moje umiejętności cały czas rosną” — rozpoczął Niemiec, zadowolony ze swojej dotychczasowej postawy na Mestalla. „To mój najlepszy czas, najlepszy sezon, jaki rozgrywam. Rozumiem, że media pochylają się nad przyszłym sezonem, ale skupiam się na teraźniejszości i nie jest to odpowiedni czas do pytań o moją przeszłość”.

Zdaniem Niemca najbliższy mecz przeciwko Villarreal będzie bardzo trudny. Mustafi jest jednak gotowy do walki, której, jak to w spotkaniach derbowych, z pewnością nie zabraknie. „Villarreal prezentował się bardzo dobrze i spodziewamy się zaciętej gry. Musimy zagrać na sto procent, bez tego bezie trudno o dobry wynik. Teraz przed nami dziesięć finałów, będziemy grali, jakby każdy z nich miałby być naszym ostatnim”.

Na koniec dziennikarze przypomnieli Mustafiemu pierwsze starcie walenckiego zespołu z Villarrealem, kiedy to właśnie Niemiec był bezwzględnym bohaterem spotkania zdobywając dwa trafienia. „To miłe i może to ma dla fanów jakieś znaczenie, ale dla mnie głównym zadaniem i celem nie jest strzelanie goli. Pierwszorzędną rzeczą jest to, by dobrze grał w defensywie i cieszę się, że jak na razie dobrze wykonuję swoją pracę”.

Kategoria: Wywiady | Źródło: PlazaDeportiva