Strona główna

Feghouli: „To niezwykle ważny sezon”

Bartłomiej Płonka | 07.11.2014; 18:32

Konferencja Algierczyka

Chociaż jeszcze kilkanaście dni temu w walenckim środowisku przejawiały się plotki o chęci odejścia z drużyny Sofiane Feghouliego, to sam piłkarz zaprzeczył temu na ostatniej konferencji prasowej. Algierczyk opowiadał także o celach na sezon i najbliższym starciu z Athletic Bilbao.

Na sam początek Soso zapytany o dobrą postawę Valencii w pierwszych kolejkach odparł, iż jest to efekt przebudowy drużyny. Zdaniem Algierczyka trwający sezon jest bardzo istotny dla ekipy z Mestalla. „Valencia zawsze traciła kilku najlepszych graczy w okienku transferowym, a teraz zmieniło się jeszcze więcej. To niezwykle ważny sezon, ponieważ chcemy wrócić do Ligi Mistrzów. Czujemy wsparcie kibiców, jesteśmy jednością i chcemy iść dalej”.

Następnie Sofiane zaprzeczył wszelkim doniesieniom, jakoby chciałby odejść z Valencii. Skrzydłowy zapewnił, że dobrze czuje się w zespole Nuno. „Jestem tu już pięć lat. Głosy o moim odejściu to plotki, ponieważ jestem tutaj szczęśliwy. Valencia to jeden z najlepszych klubów i czuję się dumny, że gram dla niej”.

Feghouli przyznał także, że nie ma dla niego znaczenia, jakim system gra zespół, a on jest w stanie dostosować się do wszystkiego. Algierczyk dodał także, że pracuje, by otrzymywać coraz więcej minut do gry. „To jasne, ze każdy chce grać jak najwięcej. Cały czas pracuję, a kiedy dostaję szansę robię wszystko, by zdobyć gola lub zaliczyć asystę. Mogę grać zarówno w formacji 4-4-2, jak i 4-3-3, to nie jest problem”.

Na koniec piłkarz odniósł się do niedzielnego meczu z Athletikiem Bilbao. Zdaniem Feghouliego Los Ches czeka trudne starcie, ale celem będzie oczywiście zgarniecie pełnej puli. „To klasowy zespół, a to, że zagrali w tygodniu z Porto nie powinno mieć znaczenia. Oglądałem ich mecz z Celtą (1:1 — przyp. red.), zasłużyli tam na więcej. To bardzo dobra drużyna, musimy być skoncentrowani przez cały czas, ponieważ chcemy kontynuować zwycięstwa”.

Kategoria: Wywiady | Źródło: Marca