Strona główna

Pellegrino: „Jak wygramy, zrobimy ważny krok”

Michał Świerżyński | 07.11.2012; 10:20

Konferencja przedmeczowa

Trener Valencii, Mauricio Pellegrino przed środowym starciem w Lidze Mistrzów jest świadomy wagi spotkania. Wyjaśnia też sytuację kilku zawodników i ich szanse na występ od pierwszej minuty.

„Remis pozostawi nas w sytuacji, w której jesteśmy teraz. Jeśli wygramy, zrobimy ważny krok. Będziemy spokojniejsi o dwa kolejne spotkania grupowe w Lidze Mistrzów.”- zapowiedział Mister na konferencji przedmeczowej. „Jesteśmy świadomi, co oznacza mecz Ligi Mistrzów. Są to rozgrywki najlepszych europejskich drużyn, pośród których znajduje się też BATE, czekając na pomyłki lepszych rywali. Potrzebujemy trochę tego napięcia meczowego aby wejść intensywnie w spotkanie i je wygrać”.

Zapytany o ostatnie starcie z Atlético Madryt, Pellegrino odpowiedział dość dyplomatycznie. „Każdy mecz to dla mnie inna historia, zawsze jesteśmy zainteresowani zwycięstwem nad rywalem, jesteśmy zmotywowani. Ciężko pracujemy na treningach, żeby wszystko w meczu poszło po naszej myśli. Czasami jednak nie jest to możliwe, ponieważ rywal stawia za wysokie warunki, nie pozwala nam rozgrywać i kontrolować spotkania. Ostatnio Valencia regularnie zdobywa bramki i mam nadzieję, że tak będzie i dzisiaj. Będę zadowolony, jeśli znów będziemy mogli zaprezentować kibicom prawdziwe oblicze Valencii i dać im radość ze zwycięstwa, tak jak po meczu z Atlético”.

Decyzją trenera wśród powołanych na mecz nie znalazł się młody Juan Bernat. „Jest to decyzja czysto sportowa, sądzę, że inni piłkarze są w lepszej dyspozycji”-odpowiedział. Pod znakiem zapytania stoi również występ najskuteczniejszego napastnika, Roberto Soldado, który w poprzednim spotkaniu z BATE zdobył hat-tricka. Kilka minut przed zakończeniem treningu wybrał się na pogrzeb dziadka. „Zobaczymy jak będzie się czuł, jesteśmy z nim w tej trudnej chwili, oraz z jego rodziną. Trzeba jednak myśleć o przyszłości. Jeśli będzie się czuł na siłach, pojawi się w wyjściowej jedenastce”. Dziennikarze zapytali również o dyspozycję Banegi, którego chcieliby zobaczyć od początku spotkania. „Proces powrotu do zdrowia jeszcze trwa. Banega był poza grą przez długi okres czasu. Pomału musi odzyskać swoją idealną formę, wtedy możemy mówić o rozgrywaniu pełnych spotkań, bo drużyna go potrzebuje”-zakończył.

Wypowiedz się na naszym forum! Liga Mistrzów.

Kategoria: Ogólne | Źródło: SuperDeporte