Portu z nowym kontraktem!

Michał Świerżyński | 18.09.2012; 10:58

Pierwszy kontrakt zawodowy

Cristián Portugués Manzanera, znany lepiej jako Portu, podpisał dziś swój pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem. Środkowy pomocnik, który zadebiutował w pierwszym składzie Valencii meczem towarzyskim z PSV, podpisał 3-letni kontrakt.

Dwudziestolatek coraz mocniej dobija się do pierwszego składu Los Ches. Zadebiutował podczas przygotowania przedsezonowego w Austrii przeciwko PSV Eindhoven 20.07.2011 za kadencji Unia Emery’ego. Zawodnik pojawił się na boisku w drugiej połowie, w której Valencia strzeliła dwie bramki, wygrywając 2-0.

Młody Hiszpan jest stałym punktem Valencii Mestalla, w której zagrał już 36 spotkań(z czego 33 od pierwszej minuty). Występował też w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii do lat 17. Jego poprzedni kontrakt obowiązywał do lipca 2013 roku.

Zawodnik może cieszyć się nie tylko z profesjonalnego kontraktu. Gra pomocnika na tyle spodobała się Pellegrino, że ten powołał go do kadry meczowej na pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzów, które już w najbliższą środę.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Superdeporte