Porażka czwartkowego rywala (aktualizacja!)

Bartłomiej Płonka | 11.03.2012; 23:23

NAC Breda 3:1 PSV Eindhoven

Czwartkowy przeciwnik Valencii w 1/8 finału Ligi Europy UEFA, PSV Eindhoven przegrał w wyjazdowym spotkaniu 26. kolejki Eredivisie z NAC Bredą 1:3.

W porównaniu z pojedynkiem na Mestalla Fred Rutten dokonał kilku zmian. Do wyjściowej jedenastki powrócił między innymi Wijnaldum. W niedzielne południe to właśnie wychowanek Feyenoordu Rotterdam strzelił w 5. minucie pierwszego gola. Jeden z defensorów Bredy stracił piłkę we własnym polu karnym. Przejął ją Manolev, który natychmiast dograł do Wijnalduma, a ten dał Boeren prowadzenie.

Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo. Najpierw wyrównał Santi Kolk po dograniu z lewej strony El Akchaoui, a kilka chwil później Anthony Lurling przeprowadził kapitalną akcję indywidualną zakończoną bramką na 2:1!

Od 43. minuty Rood-Witten musieli grać w osłabieniu. Za drugą żółtą kartkę wyrzucony z boiska został bułgarski obrońca PSV – Stanislav Manolev.

Dziesięć minut po przerwie było już 3:1. Strzałem głową Przemysława Tytonia pokonał ponownie Santi Kolk. Kilka minut później miejscowi także musieli kończyć mecz o jednego zawodnika mniej.

Mimo to piłkarze PSV Eindhoven oblali test przed czwartkowym rewanżem w 1/8 finału Europa League z Valencią. Była to już trzecia porażka podopiecznych Ruttena. „Nietoperze” w ten weekend również rozczarowali swoich fanów remisując z Mallorcą 2:2.

Aktualizacja!

Fred Rutten nie jest już trenerem PSV Eindhoven! Rood-Witten mieli rozstać się z Ruttenem po zakończeniu bieżącego sezonu, jednak ostatnie złe wyniki spowodowały o pożegnaniu Holendra już teraz. Zespołem kierować będzie młody duet Philip Cocu i Ernest Faber.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Własne