Strona główna

Málaga negocjuje transfer Granero...

Piotr Świca | 21.12.2011; 21:30

... bacznie obserwując sytuację Parejo

Działacze Málagi zrobią wszystko, aby zadowolić nowego trenera Manuela Pellegriniego. Wyznaczając sobie ambitne cele na przyszłość chce mieć on solidną kadrę, w której nie może zabraknąć dobrych środkowych pomocników. Dlatego też zarząd negocjuje transfer wychowanka Realu Madryt, Granero. Jest jednak jedno ale...

Cały transfer zależy bowiem od decyzji sterników Realu. Ci, póki co, nie dali żadnych powodów do optymistycznego patrzenia na przeprowadzkę Estebana. Dlatego też, w ślad za koncepcją szukania godnego partnera dla Toulalana, ludzie Pellegriniego zwrócili się w stronę nie znajdującego się w dobrej sytuacji Parejo. Trener Unai Emery wyraźnie nie wierzy w jego umiejętności, przez co zawodnik większość czasu spędza poza murawą boiska. Do tej pory Dani rozegrał dziewięć spotkań, z czego cztery w podstawowym składzie, jednak za każdym razem schodząc przed upływem regulaminowego czasu gry.

Biorąc pod uwagę posiadanie takich zawodników jak Banega czy Tino Costa wcale nie dziwi fakt, że Hiszpan rozegrał zaledwie tyle spotkań. Dlatego jest on zdeterminowany, aby odejść z Valencii, co zresztą niejednokrotnie podkreślał. Problem pojawia się, gdy cała sprawa wchodzi na etap rozpatrzenia na biurko prezydenta Valencii, Manuela Llorente. Ten nie chce słyszeć o przeprowadzce piłkarza z dwóch względów - finansowym (klub zapłacił za Parejo około 6 mln € i wątpliwe, aby ta kwota zwróciła się w całości) i sportowym (Llorente jest świadom, że każde wzmocnienie Málagi oznacza jej stopniowe wspinanie się w ligowej tabeli, co grozi doścignięciem Valencii).

Póki co sprawa jest czystko teoretyczna, gdyż działacze Málagi nadal starają się zakupić z Madrytu Granero. Gdyby jednak transakcja się nie powiodła swój wzrok skierowaliby w stronę Parejo, a w przypadku Llorente - świadomego ciężkiej sytuacji finansowej klubu - wystarczy odpowiednia ilość zer w przelewie, aby zapomnieć o stale zmniejszającej się przepaści między klubami pod względem sportowym. Jest to chyba jedyna przeszkoda w realizacji transferu, gdyż wola i determinacja piłkarza do ucieczki z Mestalla są ogromne.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Superdeporte