Strona główna

Ofensywa transferowa Betisu

Krystian Porębski | 09.12.2011; 17:33

Aduriz i Costa na celowniku. Nowe wieści o Van der Wielu.

Zajmujący 17. miejsce w ligowej tabeli Betis ma zamiar wzmocnić się podczas zimowego okienka transferowego. W zespole szwankują formacje defensywna i ofensywna. Klub jednak - ze względu na niski budżet - nie może sobie pozwolić na spektakularne transfery.

Aritz Aduriz miałby być lekarstwem na strzelecką impotencję drużyny z Sewilli. Najlepszy strzelec – Ruben Castro ma na koncie dopiero 3 trafienia, a sam Betis do tej pory zdobył 13 bramek. Jak podaje "ABC", to Valencia zaoferowała Baska beniaminkowi. Trener jak i zarząd podeszli do tej decyzji bardzo optymistycznie, jedynym problemem mogą być pieniądze, dlatego sprawa transferu jest nadal tylko hipotetyczna.

Bardziej zaawansowane są negocjacje w sprawie obrońcy, Ricardo Costy. Tym razem problemem jest rodzaj transferu. Władze Blanquinegros chciałyby doprowadzić do transferu definitywnego, natomiast Betis, jak i dwa inne zainteresowane kluby, jakimi są Trabzonspor i West Bromwich Albion, proponują półroczne wypożyczenie.

Portugalczyk powiedział swojemu agentowi, że ze względu na problemy z trenerem, a także zbliżające się Mistrzostwa Europy, chciałby zmienić klub. Stwierdził także, że potrzebuje zdecydowanie więcej minut na boisku, a w drużynie z Walencji jest o to ostatnio bardzo trudno.

Van der Wiel uczy się hiszpańskiego

Co raz bardziej prawdopodobny staje się transfer Holendra. Okazało się bowiem, że od kilku tygodniu w wolnym czasie uczy się języka hiszpańskiego. Według wcześniejszych wiadomości Valencia jest jedynym hiszpańskim klubem zainteresowanym piłkarzem Ajaxu.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Superdeporte