Strona główna

Maduro: "Atlético zawsze jest trudnym rywalem"

Szymon Witt | 10.02.2011; 19:56

Konferencja prasowa Holendra

Hedwiges Maduro wrócił już ze zgrupowania reprezentacji Holandii i przygotowuje się wraz z resztą zespołu do szlagierowego starcia z Atlético Madryt. Pomocnik „Nietoperzy” podczas konferencji prasowej zaznaczył, że sobotnie starcie będzie bardzo trudne, pomimo słabszej formy Los Colchorenos.

Maduro został powołany przez Berta van Marwijka na towarzyskie spotkanie z Austrią, niestety nabawił się choroby, która uniemożliwiła mu występ w kadrze. Hedwiges bardzo żałuje, że nie mógł wybiec na boisko, ponieważ – jak podkreślił – „gra dla swojego kraju jest marzeniem”. „Lekko trenuję, jutro będzie lepiej” – Maduro rozwiał wątpliwości co do swojej dyspozycji.

Holender odniósł się także do ciągłych roszad, jakie w systemie gry przeprowadza ostatnio Unai Emery: „Zespół może grać różnymi systemami. Ustawienie z rombem w środku, bez skrzydłowych sprawia, że mamy więcej zawodników w środku pola i większe posiadanie piłki”.

Hedwiges wypowiedział się na temat najbliższego spotkania na Estadio Vicente Calderon: „Atlético zawsze jest dobrym zespołem. Jest niebezpiecznym i wymagającym przeciwnikiem. To mecz, w którym musimy pokazać naszą jakość i zwyciężyć”.

Zapytany, co jest dla niego ważniejsze – wynik czy dobry styl gry – odpowiedział: „Najważniejsze to wygrać, ale także zaprezentować dobry futbol. Tak więc Atlético jest dla nas świetnym testem, aby zagrać dobrze i odnieść zwycięstwo”.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte