Strona główna

La Liga: Valencia vs Deportivo

Dawid Siedzik | 16.01.2011; 12:39

Pełna mobilizacja

Terminarz Primera Division przewiduje pewną prawidłowość. Otóż, Nietoperze nierzadko podejmują zbitego, zawstydzonego chwilę wcześniej porażką z Barceloną rywala. Bywa też i tak, iż owy rywal tytułuje się wręcz ośmieszonym. Tym bardziej może dziwić fakt, że Lotina wydaje się niezrażony ostatnim niepowodzeniem w lidze, zapowiada, iż piłkarze Deportivo... połaskoczą dziś Valencię.

Dobry humor trenera wieczornego rywala Valencii w żaden sposób nie przekłada się jednak na atmosferę w obozie gospodarzy. Czwartkowe spotkanie na szczycie miało przynieść pełną mobilizację i wskazać jasny cel, jaki stoi w najbliższym czasie przed sztabem trenerskim oraz piłkarzami. Trzecie miejsce w obecnym sezonie wydaje się jednak zadaniem cokolwiek ambitnym.

Tym bardziej, jeśli zerkniemy na statystyki Valencii na półmetku rozgrywek. I tak, w razie zwycięstwa w dzisiejszym meczu, na koncie punktowym Los Ches pojawi się liczba 37. Gorsza od ubiegłosezonowej o dwa oczka i o siedem od analogicznej sytuacji z sezonu 2003/04. Trzy punkty z Deportivo dadzą Emery'emu historycznie trzeci wynik, od kiedy w Primera Division rywalizuje 20 ekip. Wynik sam w sobie dobry, jednak przyłożony do realiów z obecnego sezonu, szalonym optymizmem nie napawający.

I o ile skuteczność punktowa Barcelony i Realu dziwić nie może, o tyle wypada zwrócić uwagę na świetną formę choćby Villarrealu czy Espanyolu. Po wczorajszych zwycięstwach obu ekip, piłkarzom Valencii nie pozostaje nic innego, jak popsuć humor łaskoczącemu Lotinie i podnieść z murawy komplet oczek. Status sprzed 19. kolejki wydaje się być na ten moment optymalnym.

Powiedzieli

Bruno: Oczywiście, że straciliśmy zbyt wiele punktów w domu. Teraz mamy jednak wielką szansę, aby zamknąć bardzo dobrym akcentem pierwszą część sezonu.

Lotina: Dla mnie Valencia robi wielką kampanię po odejściu graczy takich jak Villa i Silva. Mimo to, mamy zamiar nie tylko się bronić, ale też zaatakować.

Statystyki

Historia meczów w Primera Division liczy sobie 80 meczów: 40 zwycięstw Valencii, 16 remisów i 24 wygrane Deportivo (bramki 127-81). Jeśli brać pod uwagę mecze na Mestalla rekord wygląda następująco: 25 - 6 - 9 (bramki 78-29). Ostatnie 5 meczów w Walencji:

2005/06: 2-2 (Villa, Miguel)

2006/07: 4-0 (Villa 2, Angulo, Vicente)

2007/08: 2-2 (Mata, Villa)

2008/09: 4-2 (Villa 2, Mata, Joaquin)

2009/10: 1-0 (Villa)

Prawdopodobne składy

Valencia: Guaita, Miguel, Dealbert, Stankevicius, Jordi Alba; Maduro, Ever Banega/Tino Costa, Pablo, Vicente, Mata; Soldado.

Deportivo: Aranzubia; Laure, Lopo, Aythami, Colotto, Manuel Pablo; Juan Domínguez, Antonio Tomás, Juan Rodríguez; Lassad, Adrián.

Sędzia: Undiano Mallenco (C. Navarro)

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte | własne | ciberche.net