Strona główna

Zmiana trenera już wkrótce?

Piotr Świca | 29.12.2010; 23:48

Mauricio Pochettino w planach działaczy Valencii

Sensacyjne wieści dobiegają z Argentyny. Tamtejszy dziennik Clarín donosi, że zarząd z Mestalla poważnie myśli o zwolnieniu obecnego trenera i zatrudnieniu w jego miejsce Mauricio Pochettino, szkoleniowca Espanyolu. Jego usługami zainteresowana jest ponoć również Sevilla i Atlético Madryt.

Najbardziej prestiżowa gazeta z kraju Ameryki Południowej porównuje Pochettino do Guardioli oraz Mourinho, stającym się powoli jednym z najbardziej pożądanych trenerów na Półwyspie Iberyjskim. "Pochettino stał się modny w Hiszpanii" - głosi dziennik. "Przy obecnym zainteresowaniu swoja osobą może liczyć na spore przywileje ze strony przyszłych pracodawców".

38-letni szkoleniowiec pokazał nie lada kunszt, prowadząc jednego z kandydatów do spadku niemal na podium Ligi BBVA. To, zdaniem dziennikarzy Clarín, pokazuje jego wyjątkowe umiejętności trenerskie oraz charyzmę, której brakuje obecnemu trenerowi Valencii.

Pochettino wykazał się również niezwykłym darem odkrywania talentów. W ciągu obecnego sezonu dał szansę 13 zawodnikom z rezerw. To dzięki niemu na hiszpańskich boiskach można oglądać dzisiaj piłkarzy takich jak Víctor Ruiz, Márquez czy Callejó. Stanowią oni obecnie podstawę zespołu, który w lidze zajmuje 5. miejsce, zaraz za Valencią.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Superdeporte