Strona główna

Emery: "To nie będzie łatwe spotkanie"

Kamil Guziak | 12.12.2010; 15:34

Unai o sprawach bieżących

Na przedmeczowej konferencji prasowej pojawił się szkoleniowiec Valencii Unai Emery, który odpowiedział na kilka pytań dotyczących sytuacji w klubie. Krótko odniósł się do najbliższego rywala oraz do sytuacji kadrowej zespołu.

Unai Emery wspomniał o drużynie Osasuny, z którą Valencia zmierzy się w dniu jutrzejszym na Mestalla. Trener uważa, że jest to zespół, który może sprawić jego podopiecznym sporo problemów. Zdaniem Unaia Osasuna będzie trudnym przeciwnikiem. Ostrzegł on ponadto, że świadomość klasy rywala jest bardzo ważna i mimo różnicy poziomów obu ekip w obecnej chwili, Valencia nie może sobie pozwolić na relaks.

"Osasuna to zespół, który do tej pory wywalczył zaledwie jeden punkt w meczach wyjazdowych, ale nie możemy podchodzić do tego meczu myśląc, że gra będzie łatwa, gdyż w rzeczywistości może się okazać o wiele trudniejsza. Świadomość tego będzie kluczem do sukcesu"- powiedział Unai.

"Dla mnie Osasuna to wspaniały zespół, w którym występuje wielu wielkich zawodników, którzy zdobyli wiele bramek dla zespołu, głównie na własnym stadionie. Osasuna to dobry zespół, dobrze zorganizowany, który wie jak grać w piłkę" - dodał.

Szkoleniowiec wypowiedział się także o sytuacji kadrowej w zespole, jednoznacznie potwierdzając, że Manuel Fernandes opuści zespół w zimowym okienku transferowym. Wspomniał także o karze finansowej, jaką klub nałożył na Jeremiego Mathieu za to, że obrońca nie pojawił się na piątkowym treningu zespołu oraz o jego zdaniem niesprawiedliwym ukaraniu Davida Albeldy dwoma meczami zawieszenia.

"Sytuacja z Davidem sprawiła, że jestem zirytowany. Były przecież inne, podobne sytuacje, w których brali udział inni piłkarze, gdzie wszystko było zarejestrowane komputerowo. W większości z tych sytuacji nie było żadnej kary, więc myślę, że komisja przekroczyła swoje kompetencje odnośnie sankcji" - powiedział Emery.

Odnosząc się do sytuacji Manuela Fernandesa powiedział: "Główną ideą jest znalezienie sposobu na osiągnięcie kompromisu. W tej sytuacji czekamy na pomyślne zakończenie sprawy" - zakończył.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte