Strona główna

Przed meczem: Valencia vs Saragossa

siedzik | 30.10.2010; 16:00

O przełamanie

Jeśli nie teraz, to kiedy? Jeśli nie z Saragossą, to z kim? Dzisiaj, na Mestalla, Valencia staje przed szansą na przełamanie złej passy i powrót do pierwszej trójki. Rywalem ostatni zespół La Ligi - Saragossa.

Po zwycięstwie w Copa del Rey - nad Logroñés - Valencia jest zdecydowanym faworytem dzisiejszej konfrontacji. Mimo kiepskiej formy w ostatnich meczach, zmierzy się z zespołem, który w obecnym sezonie nie zdobył jeszcze kompletu punktów - zadowalając się zaledwie trzema remisami w ośmiu meczach. Gdyby tego było mało, piłkarze z Aragonii w meczach wyjazdowych uciułali zaledwie jeden punkt, zdobywając jedną bramkę. Centralnym punktem pomocy, zespołu z La Romareda, jawi się Ander. Ten dynamiczny, świetnie wyszkolony technicznie młodzian (zaledwie 21-letni), był swego czasu bliski podpisania kontraktu z Valencią.

Gospodarze do meczu przystępują niezwykle umotywowani. Po dwóch porażkach w lidze Los Ches, Emery wreszcie ma zamiar zagrać bardziej ofensywnie, stawiając na duet Aduriz-Soldado, który świetnie spisał się m.in. w końcówce konfrontacji z Atletico. Do składu po dwóch meczach nieobecności wraca Mata, zaś w miejsce Albeldy anonsowany jest Topal. Dobry wynik w dzisiejszym meczu pozwoli przełamać złą passę oraz podnieść morale przed arcyważnym meczem w Lidze Mistrzów, z Rangersami.

Bilans dotychczasowych pojedynków obu zespołów jest korzystny dla Valencii, która wygrała 47 ze 108 rozegranych spotkań. Piłkarze z Saragossy triumfowali 28 razy. Po raz ostatni w ostatnim meczu obu zespołów, w Saragossie kiedy wygrali wysoko 3:0. Było to pierwsze od dziesięciu lat ich zwycięstwo nad Valencią.

Na Mestalla zespół z Saragossy wygrał po raz ostatni w 1993 roku. Było to jedno z pięciu dotychczasowych wyjazdowych zwycięstw zespołu nad Valencią. W kolejnych piętnastu meczach Saragossie udało się tylko pięć razy zremisować.

Przewidywane składy:

Moya - Miguel, Navarro, Costa, Mathieu - Banega, Topal, Joaquin, Mata - Soldado, Aduriz

Doblas - Diogo, Contini, Edmilson, Jarosik, Obradović - Ponzio, Gabi, Ander, Lafita - Braulio

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte / Primeradivision.pl / własne