Strona główna

Emery: Musimy wyciągnąć wnioski

siedzik | 02.10.2010; 01:04

W poszukiwaniu równowagi

Po potyczkach w europejskich pucharach przychodzi czas powrotu na krajowe boiska. Na konferencji prasowej, przed szóstą kolejką Primera Divison, trener Emery podkreślił, iż po porażce z Manchesterem konieczne jest poprawienie gry, zwłaszcza na Mestalla. W sobotę Nietoperze podejmą dziewiąty w tabeli Athletic.

Trener, od początku rozmowy z dziennikarzami, mówił o potrzebie skorygowania niektórych aspektów w grze zespołu. - Przed meczem z Baskami stajemy przed szansą nadania ciągłości przejawom dobrej gry z meczu z Manchesterem i wyłączenie popełnionych w nim błędów. Szczególnie musimy zwrócić uwagę na grę ofensywną i ostatnie podanie. Tworzymy sytuacje bramkowe, ale powinniśmy częściej przebywać na połowie rywala. Problemy, które mamy są małe, ale szczegóły są niezwykle ważne.

Emery zapytany o dyskomfort gry na Mestalla, potwierdził, iż coś jest na rzeczy. - Prawdą jest, iż mecze z Racingiem, Atletico i Manchesterem kosztowały nas więcej, dlatego też jesteśmy zobligowani do stawiania większego oporu i bycia bardziej wymagającymi. Uważam, że kluczem do sukcesu będzie zachowanie równowagi między wyjazdami a meczami domowymi.

W kwestii kontuzji Unai przyznał, iż każda nieobecność jest odczuwalna (przyp. w meczu z Athletikiem zabraknie Joaquina i Maduro), potwierdzając, iż Ever każdego dnia pracuje, by jak najszybciej wrócić na boisko. Wyjściową jedenastkę uzależnił od sił i formy fizycznej po meczu z Anglikami, abstrahując od personaliów.

Omawiając rywala, szkoleniowiec Los Ches wymienił trzy główne postaci: Llorente, Martineza i Gabilondo. - Znamy ich i wiemy, że maja bardzo konkretny styl. Naszym zadaniem jest ich powstrzymanie i zaprezentowanie naszych najlepszych stron.

Na koniec wypowiedział się w kwestii przewodzenia tabeli. - Musimy koncentrować naszą energię na każdym kolejnym meczu, nie myśląc o tym, co będzie później. Naszą formułą jest iść do przodu, nie patrząc zbyt daleko w przyszłość, bo wiemy, iż to trudna droga, z wieloma przeszkodami. Kluczem są trzy punkty w każdym kolejnym meczu - zakończył Emery.

Kategoria: Wywiady | Źródło: Las Provincias