Strona główna

Ojciec Maty domaga się podjęcia rozmów

Juan Mata znów trafił na czołówki gazet. Najpierw z powodu długo wyczekiwanego powrotu, teraz ze względu na jego niepewną przyszłość. Juan Mata Senior, przedstawiciel 22-latka, poprosił klub o ujawnienie planów związanych z jego klientem. Kluby odnawiają kontrakty albo sprzedają zawodników, tutaj nie dzieje się ani jedno, ani drugie - zauważa.

Właśnie tak przedstawia się sytuacja mojego syna - mówił Mata dla Ràdio 9. Według niego, nie ma konfliktu z VCF, lecz klub nie przedsięwziął żadnych działań w tej kwestii.

Młodemu Hiszpanowi obiecano nowy kontrakt, o czym mówił m. in. po powrocie z wakacji, lecz nadal nie doszło do porozumienia. Ta sytuacja nas męczy - wyznał tata Maty.

Było zainteresowanie ze strony Barcelony, to jawna wiadomość. Kluby odnawiają kontrakty albo sprzedają zawodników, tutaj nie dzieje się ani jedno, ani drugie. Możliwość dokonania transferu leży zdaniem Maty w gestii włodarzy VCF, ale sam chce podkreślić, że jego syn czuje się w klubie bardzo dobrze, czuje wsparcie fanów. Jest idolem, ale nie wpływa to na oferowane warunki.

Dwa czy trzy lata kontraktu?

Reprezentant Juana Maty twierdzi, że obecna umowa wygasa w 2012 roku - rok szybciej, aniżeli zdaniem Manuela Llorente i spółki. Złożono nam propozycję dokonania prolongacji, lecz nie byliśmy z niej zadowoleni i ją odrzuciliśmy.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Ràdio 9 | SuperDeporte