Strona główna

Saragossa pyta o del Horno i Fernandesa

Ulesław | 16.08.2010; 08:59

Możliwe wypożyczenia

Real Saragossa może pomóc Valencii w uszczupleniu szerokiej kadry - Aragończycy chcą wypożyczyć Manuela Fernandesa i Asiera del Horno. Do sprawy sceptycznie podchodzą władze Valencii - nie wierzą, że Los Maños stać na opłacenie pensji obu zawodników, a to podstawowy warunek porozumienia.

Odgórnie ustalony limit płacowy wynosi w Saragossie 1,2M €, podczas gdy obydwaj piłkarze w kontrakcie z Valencią mają zagwarantowane wyższe zarobki. Sam del Horno - ponad dwukrotnie wyższe. W dodatku, Saragossa nie wydaje się Valencii odpowiednim partnerem do tego typu interesów - aragoński klub ciągle zalega Valencii z zapłatą 3M € za transfer Javiera Arizmendiego, który w dodatku niedawno przeszedł do Getafe.

Również Unai Emery stawia sprawę jasno - w przypadku odejścia Fernandesa będzie nalegał na sprowadzenie zastępcy. Portugalczyk gra na kluczowej dla nowego ustawienia Valencii pozycji środkowego pomocnika i Emery chce mieć odpowiednią liczbę zmienników. Natomiast del Horno, choć nie cieszy się dużym zaufaniem szkoleniowca, mógłby dostać szansę, gdyby powtórzył się ubiegłoroczny czarny scenariusz z kontuzją Jeremy'ego Mathieu. Aktualnie również baskijski defensor jest bardziej w kadrze Valencii niż poza nią.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Superdeporte