Copa del Rey nie dla Valencii

Ulesław | 13.01.2010; 20:28

Deportivo 2:2 Valencia

Dramatyczna końcówka dla Deportivo - pomimo dwóch świetnych szans Silvy i Mathieu Valencia nie zdołała pokonać gospodarzy. Deportivo zdołało odrobić dwubramkową stratę z pierwszej połowy. Mimo dobrego początku gry i szybkiego odrobienia strat z pierwszego spotkania, w 1/4 Copa del Rey zagra zespół Lotiny.

2 asysty Miguela i 2 bramki Zigicia zamiast dobić, rozjuszyło Deportivo, które rzuciło się do odrabiania strat. Pierwszą bramkę zdobył Filipe Luis, występujący w dzisiejszym meczu na lewym skrzydle, do wyrównania doprowadził Juan Rodriguez po agresywnej wrzutce w pole bramkowe Filipe. Sam Brazylijczyk mógł rozstrzygnąć losy meczu na 15. minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, ale zmarnował dobre podanie Adriana.

Unai Emery wprowadzał na murawę kolejno Joaquina (w 57. minucie zmienił Domingueza), Banegę (za Fernandesa w 75. minucie ) i Villę (z boiska w 82. minucie zszedł Vicente).

W końcówce meczu fantastyczną okazję zmarnował David Silva - Kanaryjczyk nie trafił czysto w piłkę po świetnym podaniu Villi na 6-7 metr pola karnego. Minutę później z 15 metrów w bramkę nie trafił Jeremy Mathieu. Była to ostatnia szansa dla Valencii w meczu.

W 1/4 finału zagra Deportivo.

Deportivo: Manu, Laure, Piscu, Zé Castro, Manuel Pablo, Juan Rodríguez, Antonio Tomás, Juca, Filipe Luis, Valerón i Bodipo.

Valencia CF: Moyá, Miguel, David Navarro, Marchena, Mathieu, Manuel Fernandes, Albelda, Vicente, Silva, Chori Domínguez i Zigic.

Kategoria: Ogólne | Źródło: