Strona główna

Pierwszy trening po Bożym Narodzeniu

Lolek | 29.12.2009; 00:55

Powrót Vicente

Wielu sympatyków Valencii zastanawiało się, kiedy jeden z ulubieńców kibiców - Vicente Rodriguez - wróci do zdrowia. Po kilku terapiach, odbytych między innymi w Barcelonie, piłkarz zdołał w końcu odbyć pełną sesję treningową.

Dziesięciodniowa przerwa dobrze wpłynęła na hiszpańskiego pomocnika, który po raz pierwszy od dłuższego czasu mógł trenować na pełnych obrotach. Jest to doskonała wiadomość dla wszystkich kibiców, zwłaszcza wobec słabszej formy Juana Maty oraz kontuzji Davida Silvy.

W ostatni piątek ćwiczyli wszyscy piłkarze poza kontuzjowanym Mathieu, Silvą oraz Pablo. Powrót pierwszego z nich przewidywany jest na początek stycznia. Pozostała dwójka ma poważniejsze kontuzje, jednak nie wykluczyły one ich udziału w ćwiczeniach na siłowni.

Na piątkowej sesji treningowej Unai Emery skupił się na przygotowaniu fizycznym zawodników. Zajęcia trwały ponad dwie godziny i polegały przede wszystkim na trenowaniu kontr oraz szybkich powrotów z ofensywy do defensywy. Pierwszy trening po Bożym Narodzeniu odbył się w towarzystwie ponad 200 sympatyków Nietoperzy.

Kategoria: Raporty Medyczne | Źródło: Superdeporte