Almeria - Valencia 0-3!

Ulesław | 25.10.2009; 19:03

Villa! Pablo! Mata!

Znamy już składy, w jakich Valencia oraz Almeria rozpoczną dzisiejsze spotkanie ósmej kolejki Primera Division. W Valencii bez większych niespodzianek. Mniejszą: ciągle bez Mathieu - w jego miejsce Bruno, na prawej obronie Miguel.

Almeria: Diego Alves; Míchel, Acasiete, Chico, Cisma; Bernardello, Mbami, Juanma Ortíz, Soriano, Crusat i Piatti

Valencia: César; Miguel, David Navarro, Dealbert, Bruno; Albelda, Banega, Pablo, Mata, Silva i Villa

Przypominamy, że wszyscy wierni kibice Valencii dokładają dziś wszelkich starań, by dostać się na nasz kanał IRC.

Aktualizacja: Na godzinę przed rozpoczęciem meczu okazało się, że problemy z mięśniami wykluczyły Mathieu z dzisiejszego pojedynku.

Do przerwy bez bramek. Żaden zespół nie był w stanie stworzyć dogodnej sytuacji strzeleckiej. Obydwa zespoły dość często gościły w polu karnym rywala i oddawały strzały na bramkę, ale brakło klarownych okazji.

W Valencii kilkakrotnie głową pokonać Diego Alvesa próbował David Navarro, strzały oddawali też Mata, Pablo, Banega czy - z rzutu wolnego - Silva. Mecz dość ostry - żółtymi kartkami zostali już ukarani Miguel, Navarro, Banega oraz Cisma.

Choć lepiej drugą połowę zaczęła Almeria, której piłkarze kilkukrotnie zagrozili bramce Cesara, na prowadzenie jako pierwsza wychodzi Valencia. Wszystko za sprawą Pablo Hernandeza i Davida Villi - skrzydłowy popędził prawą stroną, zbiegł do środka i miękko wrzucił piłkę idealnie na głowę Davida Villi. Diego Alves nie mógł zdążyć z interwencją.

Kilka minut wcześniej Emery przeprowadził pierwszą zmianę - Maduro zmienił Evera Banegę. Powodem takiej decyzji trenera są zdaniem hiszpańskich dziennikarzy problemy mięśniowe Argentyńczyka.

Cesar ratuje Valencię przed utratą bramki! Prostopadłe podanie do Pablo Piattiego i Argentyńczyk znalazł się przed Cesarem. Doświadczony bramkarz wyczekał aż rywal podbiegnie bliżej i zdołał zatrzymać strzał skierowany w środek bramki.

Almeria w dziesiątkę! Czerwona kartka dla Diego Alvesa. Doskonale dzisiaj dysponowany Brazylijczyk popełnia błąd - fauluje przed polem karnym pędzącego samotnie na bramkę Pablo Hernandeza. Esteban zmienia Piattiego i fantastycznie broni znakomity strzał Villi, skierowany w samo okienko.

Kolejne zmiany: jeszcze przed czerwoną kartką dla Alvesa MBiamiego zmienił Kalu Uche, zaś kilka minut później Emery wprowadził Alexisa w miejsce Miguela.

Pablo Hernandez, widząc wysuniętego Estebana, zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów. Przymierzył idealnie, a bramkarz Almerii nie zdążył. Znakomity lob i 2-0 dla Valencii! Chwilę wcześniej mogła paść bramka wyrównująca - po zamieszaniu w polu karnym piłka przeleciała niebezpiecznie blisko prawego słupka bramki Cesara.

87 minuta meczu: Mata podbiega z piłką i z ponad dwudziestu metrów posyła silny, płaski i precyzyjny strzał. Piłka ląduje w siatce zaraz koło lewego słupka bramki Estebana. Bramkarz nie sięgnął piłki. Almeria - Valencia: 0-3! Wynik nie uległ już żadnym zmianom. 3 punkty dla Valencii!

Posiadanie piłki: (ALM) 39% - 61% (VCF)

Kategoria: Ogólne | Źródło: