Strona główna

Choć do otwarcia letniego okienka transferowego pozostało dużo czasu, włodarze Valencii nie próżnują. Penetrując rynek portugalski w poszukiwaniu odpowiednich zawodników, którzy w przyszłych rozgrywkach mogliby wzmocnić szeregi Nietoperzy, skauci z Estadio Mestalla natrafili na Joao Pereirę.

Młody Portugalczyk na co dzień występuje w młodzieżowym zespole Benfici Lizbona na środku formacji defensywnej. W wywiadzie udzielonym gazecie „Record” oficjalnie potwierdził, jakoby jego usługami poważnie zainteresowane były trzy czołowe ekipy z Hiszpanii, w tym Valencia: „Słyszałem o ofertach z Betisu, Valencii oraz Sevilli. Moi agenci tylko z tych klubów odebrali jakiekolwiek sygnały. Wiedzą jak gram, gdyż na turnieju w La Manga obecni byli skauci, a więc pozostaje mi czekać na oficjalne oferty.”

19-letni obrońca, którego kontrakt wygasa wraz z końcem obecnego sezonu przyznał, że zarząd nie rozpoczął jeszcze rozmów na temat przedłużenia kontraktu, jednak według nieoficjalnych wiadomości dyrektor sportowy klubu, Rui Costa, zdecyduje się przedstawić młodemu zawodnikowi i jego agentowi projekt nowej umowy.

Joao Pereira jest kapitanem młodzieżowej drużyny Benfici, a także kluczowym graczem reprezentacji Portugalii U-19.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Super Deporte