Strona główna

Unibet obejmie patronat nad Valencią

sebol | 10.12.2008; 22:34

Choć współpraca między klubem Valencia, a spółką Valencia Experiance nie układała się za dobrze niemal od samego początku, logo firmy ciągle widnieje na koszulkach graczy Ches. Sytuacja ta ma się wkrótce zmienić bowiem klub zdołał wreszcie znaleźć zastępcę niewypłacalnego sponsora. Chętny nawiązać kooperację zadeklarował się Unibet, słynący z internetowych gier, a przede wszystkim zakładów sportowych on-line.

Przedstawiciele Unibet doszli do zgody z władzami Valencii, dzięki czemu firma zostanie głównym sponsorem klubu. Ponadto według przedsiębiorstwa istnieje intencja, aby partnerstwo zawrzeć na dłużej, to jest także na sezony 2009-2010 oraz 2010-2011. Ewentualne przedłużenie umowy miałoby nastąpić już w pierwszym kwartale 2009 roku.

Unibet będzie mieć teraz za zadanie wyposażyć ekipę i sztab trenerski w stroje oraz stosowny ekwipunek. Zgodnie z warunkami umowy firma zaingeruje wkrótce w różne sfery związane z Valencią takie jak klubowy magazyn czy strona internetowa, a loga nowego sponsora pojawią się przede wszystkim na strojach, ale także na stadionie - na bandach reklamowych, tablicach itp. Spółka w przeciwieństwie do poprzednika natychmiast zasiliła klubowe konto wymaganą sumą gotówki, oscylującą wokół 2mln Euro.

W umowie istnieje opcja o realizacji specjalnej akcji lansującej firmę z udziałem piłkarzy Los Ches. Jak podkreślają działacze Unibetu ma to być bardzo aktywny patronat, bliski kibicom drużyny. Przedsiębiorstwo w swym komunikacie wyraźnie podkreśla swe zadowolenie z przeprowadzonej transakcji. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z nawiązania współpracy z jednym z najlepszych klubów w Europie. Jest to wyborna sposobność, by wdrążyć naszą markę na hiszpański rynek. Obie strony próbowały już związać się we wrześniu tego roku jednak nie zdołały osiągnąć porozumienia.

Kategoria: Ogólne | Źródło: superdeporte