Valencia w 1/8 Pucharu Króla

Dzidek | 13.11.2008; 00:33

Valencia CF awansowała do kolejnej rundy Copa del Rey. Obrońcy tytułu po pierwszym, wyjazdowym triumfie nad Portugalete, dziś odnotowali pewne zwycięstwo 3-0 na Estadio Mestalla. Autorami bramek byli Angulo, oraz Pablo i Michel, którzy zdobyli swoje pierwsze gole w oficjalnym spotkaniu dla Nietoperzy.

Pierwsza odsłona spotkania bezsprzecznie należała do gospodarzy, w 20. minucie po raz pierwszy w sezonie(nie licząc towarzyskiego pojedynku z UD Alzira) do siatki rywali trafił jeden ze starszych piłkarzy w talii Unaia Emery’ego, Miguel Angel Angulo. Asturyjski napastnik, który wskutek absencji Albiola, Villi czy Marcheny założył opaskę kapitańską, wykorzystał sytuację sam na sam z Borją, posyłając futbolówkę obok interweniującego bramkarza oponentów. Okazję na podwojenie prowadzenia po dośrodkowaniu Pablo miał Edu, jednak uderzenie głową Brazylijczyka poszybowało nad poprzeczką. Dobrze spisał się Guaita, który w 28. minucie wybronił strzał Arzubiagi.

Po wznowieniu, Unai postanowił wprowadzić na plac gry Pichichi zespołu rezerw, Michela. Napastnik Mestallety zmienił Arturo, który od początkowych minut tworzył duet środkowych obrońców wraz z Ivanem Helguerą. Decyzja baskijskiego szkoleniowca opłaciła się, bowiem 20-letni snajper niespełna kwadrans po wejściu na boisko strzelił debiutanckiego gola w pierwszym zespole Valencii. Niewiele ponad dziesięć minut później wynik na 3-0 podwyższył kolejny canterano, skrzydłowy Pablo Hernández. Sporą zasługę przy trafieniu numer 3 miał Nikola Żigić, który minął obrońcę gości, i próbował samotnie wykończyć akcję – piłka ostatecznie trafiła pod nogi nadbiegającego Pablo, który po chwili mógł świętować strzelenie gola. W meczu wystąpiło w sumie 5 wychowanków Valencii CF:Vicente Guaita, Ximo Navarro, Arturo Navarro, Pablo Hernández oraz Michel.

Mecze następnej rundy Pucharu Króla odbędą się 6/7 i 14/15 stycznia 2009 roku. Przeciwnik Valencii zostanie wyłoniony drogą losowania.