Valencia CF – RCD Mallorca 3-0

Dzidek | 31.08.2008; 06:02
Valencia CF rozpoczęła sezon 2008/2009 od przekonującego zwycięstwa 3-0 nad RCD Mallorca. Villa, Mata oraz Vicente byli tymi, którzy kolejno pokonywali niedoszłego golkipera Ches, Miguela Angela Moyę. Tym samym Nietoperze stały się liderem rozgrywek Liga BBVA.

Początek spotkania zapowiadał ciężką przeprawę dla gospodarzy. Niemniej z biegiem czasu coraz częściej do głosu dochodzili podopieczni Unaia Emery’ego. W 17. minucie bliski celu był Mata, któremu w strzeleniu pierwszej bramki przeszkodził interweniujący na linii końcowej Moya. W 20. minucie na skutek kontuzji boisko musiał opuścić Baraja, jego miejsce zajął Portugalczyk Manuel Fernandes. Kilka chwil później rzut wolny z około 20 metrów od bramki Mallorci wykonywał Villa, lecz futbolówka po strzale El Guaje poszybowała nad poprzeczką. W 34. minucie defensywa zespołu Gregorio Manzano została przełamana. Duża w tym zasługa Pablo Hernandeza, który znakomitym podaniem z prawego skrzydła obsłużył znajdującego się w głębi pola karnego Villę. Na zegarze na Estadio Mestalla minęło zaledwie 180 sekund, a Los Ches mogli cieszyć się z podwojenia prowadzenia. Szczęścia ponownie próbował Villa, który kąśliwym i mocnym uderzeniem z lewego narożnika pola karnego starał się zaskoczyć Moyę. 24-latek co prawda obronił strzał „7” Valencii, ale skapitulował przy dobitce Juana Maty.

Po wznowieniu meczu obraz gry nie uległ zmianie. Valencia atakowała, a rywale sporadycznie wyprowadzali kontry, kończące się zazwyczaj strzałami z dystansu. W 62. minucie Pablo został zmieniony przez Angulo, wkrótce boisko opuścił również świetnie dysponowany Silva, którego zastąpił powracający do formy Vicente Rodriguez. Obaj zmiennicy zmarnowali po jednej dogodnej okazji strzeleckiej, jednak zdołali zrewanżować się w akcji, po której padł gol numer 3. Piłkę w kierunku podążającego prawą flanką Angulo posłał Mata, zaś 31-letni weteran skierował futbolówkę w stronę Vicente, który bez problemu umieścił piłkę w siatce.

2. kolejka ligowych zmagań zostanie rozegrana dopiero za dwa tygodnie. Rywalem Valencii będzie była ekipa baskijskiego szkoleniowca, UD Almeria.