Strona główna

Racic blisko Sassuolo

Wojciech Ciuraj | 15.08.2023; 12:41

Włoski kierunek Serba

Mimo chęci pozostania na Mestalla, Uros Racic powinien w najbliższych dniach definitywnie opuścić Valencię. Środkowy pomocnik nie mieści się w planach Rubena Baraji, a pieniądze z jego transferu, pozwolą "Nietoperzom" zakontraktować między innymi Sergiego Canósa.

Od kilku tygodni zarówno agent piłkarza jak i sam Miguel Ángel Corona szukali Racicowi nowego klubu. Serb wzbudził zainteresowanie zespołów arabskich, ale zawodnik stanowczo odrzucił ten kierunek. Pod koniec ubiegłego tygodnia wydawało się, że faworytem do pozyskania rozgrywającego jest Rayo Vallecano, jednak to Sassuolo okazało się najkonkretniejsze.

Oferta włoskiego klubu w wysokości 2.5 mln € przekonała włodarzy "Nietoperzy", a sam gracz zaakceptował warunki kontraktowe. Tylko testy medyczne dzielą Racica od transferu do Serie A. Kwota być może nie powala, jednak znając historię transferową Valencii, a także biorąc pod uwagę fakt, że kontrakt Serba wygasa w przyszłym roku, należy uznać tę operację za korzystną. Podczas swojego pobytu w klubie, Racic rozegrał 70 meczów we wszystkich rozgrywkach.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: plazadeportiva, fot. plazadeportiva