Strona główna

OFICJALNIE: Nico González w Valencii!

Wojciech Ciuraj | 13.08.2022; 13:40

Pierwsze wzmocnienie środka pola

Po wielu tygodniach bez żadnych ruchów transferowych, Valencia wreszcie przyśpieszyła. Zgodnie z życzeniem Gennaro Gattuso, klub wynegocjował wypożyczenie Nico Gonzáleza z Barcelony.

Młody Hiszpan jest klientem Jorge Mendesa, który miał duży wpływ na całą operację. Nico to wysoki, defensywny pomocnik o dużych umiejętnościach technicznych. Jego profil ma idealnie pasować do koncepcji Gattuso, który chce wykorzystać najlepsze cechy swoich środkowych pomocników. Wobec kiepskiej dyspozycji Uroš Račicia, to właśnie wychowanek Barcelony powinien obstawić w nadchodzącym sezonie pozycję numer "6". Dzięki sprzedaży Gonçalo Guedesa, Valencia nie będzie miała problemów z rejestracją swojego nowego nabytku.

Barcelona nie pozwoliła na wpisanie klauzuli wykupu utalentowanego pomocnika, bowiem widzi w nim przyszłego następcę Sergio Busquetsa. Sam Xavi, choć namawiał defensywnego pomocnika na pozostanie z drużyną, rozumie jego potrzebę regularnej gry. Prywatnie, Nico jest synem legendy Deportivo La Coruña, a także całej ligi - Frana Gonzáleza. Wiele wskazuje na to, że 20-latek pójdzie w ślady swojego ojca, który rozegrał aż 435 spotkań w LaLidze. Portal transfermarkt.de wycenia utalentowanego Hiszpana na 20 mln €.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: valenciacf.com, fot. valenciacf.com