Strona główna

Castillejo blisko Valencii

Wojciech Ciuraj | 11.07.2022; 20:05

Hiszpan pierwszym letnim transferem?

Wiele wskazuje na to, że niepokojący brak ruchu na rynku transferowym w końcu zostanie przełamany. Samu Castillejo ma niebawem rozwiązać swój kontrakt z Milanem, co oznacza, że będzie mógł wzmocnić drużynę Gennaro Gattuso jako wolny agent.

Nazwisko hiszpańskiego skrzydłowego od wielu miesięcy przewija się w kontekście potencjalnych wzmocnień. Wychowanek Malagi odgrywał w ostatnim czasie marginalną rolę we włoskiej ekipie, dlatego Milan nie zamierza mu robić problemów w szukaniu nowego pracodawcy. Castillejo w czasach swoich występów w LaLidze dał się poznać jako przebojowy skrzydłowy grający na dużej intensywności. Koncepcja gry jaką zamierza wdrożyć Gennaro Gattuso zakłada obecność w kadrze wszechstronnych skrzydłowych, zdolnych do gry na obu stronach boiska. Hiszpan mimo gorszego momentu w karierze idealnie wpisuje się w tę filozofię gry, a nowy trener "Nietoperzy" liczy, że uda mu się odzyskać najlepszą wersję Castillejo.

Po odejściu Costy, Cherysheva czy Gila, Valencia wreszcie ruszyła na rynek. 27-latek ma podpisać 3-letni kontrakt z opcją przedłużenia umowy o kolejne 12 miesięcy. Portal transfermark.de wycenia skrzydłowego na 4 mln €.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: plazadeportiva, fot. plazadeportiva