Strona główna

Barinov nowym numerem "6"?

Wojciech Ciuraj | 06.04.2022; 20:43

Kolejny Rosjanin na Mestalla?

Włodarze Valencii nie zamierzają wykonywać żadnych ruchów transferowych aż do finału Pucharu Króla, który najpewniej rozstrzygnie na co "Nietoperze" będą sobie mogły pozwolić podczas letniego okienka. Mimo to, w mediach coraz częściej pojawiają się przecieki dotyczące potencjalnych wzmocnień. Jednym z letnich celów transferowych ma być Dmitri Barinov.

Zawodnik Lokomotivu Moskwa to tradycyjny defensywny pomocnik, który najlepiej czuje się w destrukcji. 25-latek w ciągu kilku sezonów zapracował na opinię jednego z najlepszych rosyjskich graczy występujących na tej pozycji. Dobra gra w klubie zaowocowała powołaniami do Reprezentacji Rosji, której jest pewnym punktem. José Bordalás naciska na transfer pomocnika o defensywnej charakterystyce, który miałby doświadczenie w lidze hiszpańskiej. Choć Barinov występował do tej pory jedynie w Rosji, jego profil idealnie odpowiada potrzebom szkoleniowca Valencii, a jego dodatkową zaletą tej transakcji może być kwota transferu.

Sam zawodnik czuje, że w Rosji osiągnął już wszystko, a obecna sytuacja skłania go do wyjazdu i spróbowania sił w silniejszej lidze. Lokomotiv, a także inne rosyjskie kluby, mocno odczuwają sankcje nałożone przez Zachód, dlatego należy się spodziewać wyprzedaży najlepszych graczy. Portal transfermarkt.de wycenia Barinova na 12 mln €.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: plazadeportiva, fot. plazadeportiva