Strona główna

Wakaso na radarze

Iwo Rubaszewski | 03.01.2022; 11:04

Valencia zainteresowana pomocnikiem

Kilka dni temu otworzyło się okno transferowe. Los Ches od początku szukają wzmocnień na pozycjach wskazanych przez José Bordalása: na środku obrony i w pomocy. W celu wzmocnienia środka pola klub bada grunt pod sprowadzenie Mubaraka Wakaso.

Ghański pomocnik występuję obecnie w chińskim Shenzhen FC, lecz doskonale zna ligę hiszpańską. Piłkarz w przeszłości reprezentował Elche, Villarreal, Espanyol, Las Palmas, Granadę i Alavés, z którego w 2020 roku wyjechał do Państwa Środka. Trafił do Jiangsu Suning, z którym wygrał mistrzostwo kraju. Kilka miesięcy po triumfie klub zbankrutował, wówczas piłkarz trafił do swojego aktualnego zespołu. Wakaso dobrze zna się z obecnym trenerem VCF, gdyż przez dwa sezony współpracował z nim w Elche. Bordalás ceni go, utrzymuje z nim dobre relacje i widziałby go w swoim zespole. ElDesmarque podaje, że Hiszpan odbył już w ostatnich dniach rozmowę z zawodnikiem.

Na drodze do zrealizowania transferu mogą jednak stanąć względy ekonomiczne. Valencia chce sprowadzić reprezentanta Ghany za darmo, co nie będzie łatwe, gdyż jego kontrakt z Shenzhen FC wygasa dopiero w grudniu 2024 roku. Wobec tego, Wakaso w pierwszej kolejności musiałby dogadać się ze swoim obecnym pracodawcą.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: ElDesmarque | SuperDeporte | fot. SuperDeporte