Strona główna

Murthy wyrusza do Singapuru

Wojciech Ciuraj | 30.11.2021; 12:44

Peter Lim wzywa swojego prezydenta

Prezydent Anil Murthy, ponownie leci do Singapuru przedyskutować z Peterem Limem kluczowe dla dalszego funkcjonowania klubu decyzje. Większościowy udziałowiec chce osobiście rozmawiać ze swoim podwładnym i wypracować sobie opinie na temat kondycji zespołu przed zimowym okienkiem i spotkaniem z José Bordalásem.

Zapowiadane rozszerzenie kapitału, walne spotkanie akcjonariuszy, zimowe okienko transferowe, wznowienie prac nad nowym stadionem - to zapowiada lista tematów, które Peter Lim chce poruszyć z Anilem Murthy`im. Większościowy udziałowiec zdaje sobie sprawę, że w najbliższym czasie będzie musiał podjąć wiele kluczowych decyzji, chce w związku z tym omówić najważniejsze kwestie ze swoim zaufanym człowiekiem. Włodarze klubu wiedzą, że obecny projekt sportowy jest niewystarczający, a brak zakontraktowania środkowego pomocnika po sprzedaniu Parejo, Coquelina i Kondogbii w dalszym ciągu odbija się na wynikach sportowych. Klub przygotował oferty nowych kontraktów dla Gayi i Solera. Obie umowy znacznie przekraczałyby obecne możliwości klubu, jednak włodarze Valencii liczą, że Peter Lim da zielone światło do podpisania kontraktów z wychowankami, które gwarantowałyby im zarobki powyżej 3 mln € rocznie.

Najgorętszym tematem spotkania ma być jednak nowy stadion. Anil Murthy odbył kilka rozmów z szefem ligi - Javierem Tebasem, który miał zagwarantować terminowe wypłaty środków z funduszu CVC. Peter Lim chciałby zmodyfikować projekt Nou Mestalla tak by z jednej strony, pieniądze z funduszu pokryły w 100% koszty budowy, a z drugiej by stadion był na tyle nowoczesny i innowacyjny na poziomie komercyjnym żeby przynosił klubowi znaczne zyski. Włodarze Valencii chcą przedstawić ostateczny projekt stadionu na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Eldesmarque, fot. Eldesmarque