Strona główna

Correia 2026!

Mateusz Piniarski | 05.10.2021; 22:12

Prawy obrońca na dłużej w zespole

Thierry Correia przedłużył kontrakt z klubem do 2026 roku. Parafrazował swoją umowę o dwa dodatkowe lata, bowiem jego poprzedni kontrakt obowiązywał do 2024 roku.

Dla zawodnika jest to nagroda za dobrą formę podczas poprzedniego i początku obecnego sezonu, gdy stał się jedną z ważniejszych postaci drużyny prowadzonej najpierw przez Javiego Gracię, a później José Bordalása. Wtedy to młody obrońca zaczął pokazywać swój talent po nieudanym początku w klubie, obarczonym dodatkowo presją ceny, jaką Valencia zapłaciła za szerzej nieznanego zawodnika – 14 mln € i faktem, że agentem obrońcy jest nie kto inny jak Jorge Mendes. Oto, jak podpis po kontraktem skomentował sam piłkarz:

“Jest to dla mnie nagroda za wysiłek i uznanie mojej ciężkiej pracy w klubie. Wiem, że na początku kariery w Valencii zawodziłem, jednak byłem wtedy młodym zawodnikiem. Wiele musiałem się nauczyć, moje ciało się zmieniło. Na początku moja psychika była delikatna. Dziś jest bardzo silna. Teraz musimy żyć teraźniejszością i zdobywać punkty, Mamy zespół, który ma dobry czas. Chcemy wygrywać a trener mówi, że jeśli będziemy ciężko pracować to stać nas nawet na tytuł.”

Optymistycznym nastrojom sprzyja fakt, że Portugalczyk zapowiedział swój rychły powrót na ligowe boiska.

Kategoria: Ogólne | Źródło: El Desmarque | fot. El Desmarque