Strona główna

Książę Johoru zmieni plany?

Wojciech Ciuraj | 20.03.2021; 18:15

Trudne negocjacje z Petrem Limem

Przedłużające się rozmowy z większościowym udziałowcem klubu miały ostudzić zapał Tunku Ismaila, który liczył na rozpoczęcie pracy nad nowym projektem sportowym. Różnice pomiędzy Limem, a księciem, mogą ostatecznie doprowadzić do tego, że przyszły monarcha zainwestuje w inny europejski klub.

Książę kilka tygodni temu wyraził chęć dołączenia do klubu by realizować swoje ambicje sportowe w elitarnej lidze europejskiej. Dobre relacje łączące go z Peterem Limem miały przyśpieszyć negocjacje, tym bardziej, że Tunku Ismail był przekonany, że Valencia nieszczególnie obchodzi singapurskiego biznesmena. Niewykluczone, że Petera Lima zraziły niektóre wypowiedzi księcia, który trafnie diagnozował problemy trapiące klub, bowiem obaj panowie nie doszli do porozumienia. Mówi się, że właściciel klubu nie chciał zrezygnować z prawa do podejmowania ostatecznych decyzji w sprawach sportowych, mimo licznych pomyłek na tym polu.

Tunku Ismail zasugerował niedawno, że sonduje także możliwość nabycia akcji Milanu oraz Manchesteru United. Być może jest to strategia mająca na celu złagodzenie stanowiska Petera Lima, jednak obecnie wiele wskazuje na to, że Valencia będzie kontynuowała projekt sportowy, którego twarzą jest prezydent klubu Anil Murthy.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte, fot. Superdeporte